BB-Plugin - en to da_DK translation catalogue (1622 entries)

en: "Add to Cart" Button
da_DK: "Tilføj til Kurv" knap

en: "I'm not a robot" checkbox
da_DK: "Jeg er ikke en robot" tjekboks

en: "{message}" on line {line} of {file}.
da_DK: "{message}" på linje {line} af {file}.

en: % Comments
da_DK: % Kommentarer

[ctx: %1$s branded builder name. %2$s post type name.]
en: %1$s is currently active for this %2$s.
da_DK: %1$s er pt. aktiv for denne %2$s

en: %d Audio File Selected
da_DK: %d Lydfil valgt

en: %d Audio Files Selected
da_DK: %d Lydfiler valgt

en: %d Photo Selected
da_DK: %d foto valgt

en: %d Photos Selected
da_DK: %d Fotos valgt

en: %s Settings
da_DK: %s Indstillinger

en: %s Shape
da_DK: %s Figur

en: %s Shape Style
da_DK: %s Figurudseende

[ctx: %s branded builder name.]
en: %s lets you drag and drop your layout on the frontend.
da_DK: %s lader dig trække og slippe dit layout i frontend.

[ctx: %s branded builder name.]
en: Convert to %s
da_DK: Konverter til %s

[ctx: %s branded builder name.]
en: Launch %s
da_DK: Start %s

[ctx: %s is a time diff such as 1 day or 2 weeks.]
en: %s ago
da_DK: %s sidden

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Module
da_DK: %s Gemt Modul

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Row
da_DK: %s Gemt Række

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Template
da_DK: %s Gemt Skabelon

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Template
da_DK: %s Skabelon

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all %s except...
da_DK: Match alle %s undtagen...

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all related %s except...
da_DK: Match alle relaterede %s undtagen...

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match these %s...
da_DK: Match disse %s...

[ctx: %s is the author name.]
en: By %s
da_DK: Af %s

[ctx: %s is the preset hex color code.]
en: %s added to presets!
da_DK: %s føjet til forudindstillinger!

[ctx: %s is the preset hex color code.]
en: %s is already a saved preset.
da_DK: %s er allerede en gemt forudindstilling.

[ctx: %s is the singular post type name (e.g. page)]
en: Click here to edit content on this %s using an easy drag-and-drop builder.
da_DK: Klik her for at redigere indhold på denne %s med en simpel drag-and-drop bygger.

[ctx: %s post type name.]
en: View %s
da_DK: Se %s

[ctx: %s stands for author name.]
en: By %s
da_DK: Af %s

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: %s Settings
da_DK: %s indstillinger

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: Launch %s
da_DK: Start %s

[ctx: %s stands for custom branded \"Page Builder\" name.]
en: Switching to Text Editor mode will disable your %1$s layout until it is enabled again. Any edits made while in Text Editor mode will not be made on your %1$s layout. Do you want to continue?
da_DK: Hvis du skifter til Teksteditor-tilstand, vil det deaktivere dit %1$s layout, indtil den aktiveres igen. Eventuelle redigeringer, som foretages i Teksteditor-tilstand, vil ikke blive foretaget i dit %1$s layout. Vil du fortsætte?

[ctx: %s stands for either row or module.]
en: This is a global %s. Changes will appear everywhere it has been placed.
da_DK: Dette er en global %s. Ændringer vil blive udført alle steder på siden den er brugt.

[ctx: %s stands for form field label.]
en: Edit %s
da_DK: Rediger %s

[ctx: %s stands for post/page title.]
en: Copy of %s
da_DK: Kopi af %s

[ctx: %s stands for the module alias key]
en: The module alias %s already exists! Please namespace your module aliases to ensure compatibility with Beaver Builder.
da_DK: Modul aliaset %s findes allerede! Giv venligst dine modul alias'er et namespace for at sikre kompatibilitet med Beaver Builder.

[ctx: %s stands for the module filename]
en: A module with the filename %s.php already exists! Please namespace your module filenames to ensure compatibility with Beaver Builder.
da_DK: Et modul med filnavnet %s.php findes allerede! Tilføj navneområder for dine modulfilnavne for at sikre kompatibilitet med Beaver Builder.

[ctx: %s stands for widget slug.]
en: %s no longer exists.
da_DK: %s findes ikke længere.

[ctx: %s stands the post type name.]
en: View %s
da_DK: Se %s

en: --all switch used but bb-theme is not active. If using multisite bb-theme must be active on the root site.
da_DK: --alle kontakt brugt men bb-theme er ikke aktiveret. Hvis du bruger multisite skal bb-theme være aktivt på rodsiden.

en: 0 Comments
da_DK: 0 kommentarer

en: 1 Column
da_DK: 1 kolonne

en: 1 Comment
da_DK: 1 Kommentar

en: 2 Columns
da_DK: 2 kolonner

en: 3 Columns
da_DK: 3 kolonner

en: 4 Columns
da_DK: 4 kolonner

en: 5 Columns
da_DK: 5 kolonner

en: 6 Columns
da_DK: 6 kolonner

en: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-facebook" target="_blank">Join the Beaver Builder's Group on Facebook</a>
da_DK: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-facebook" target="_blank">Bliv medlem af Beaver Builder-gruppen på Facebook</a>

en: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-slack" target="_blank">Join the Beaver Builder's Group on Slack</a>
da_DK: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-slack" target="_blank">Bliv medlem af Beaver Builder-gruppen på Slack</a>

en: <a%1$s>Sign in</a> to get your username and API key. <a%2$s>Signup</a> if you don't have a GoDaddy Email Marketing account.
da_DK: <a%1$s>Log ind</a> for at få dit brugernavn og API nøgle. <a%2$s>Tilmeld dig</a> hvis du ikke har en GoDaddy Email Marketing konto.

en: <p>In terms of GDPR, Beaver Builder products do not collect any personal information from your users. However some modules such as videos and maps might need you to update your privacy policy accordingly.</p>
da_DK: <p>Beaver Builder indsamler ingen personlig eller personhenførbar information fra dine brugere. Dog kan enkelte moduler så som videoer og kort resultere i at du skal opdatere din persondatapolitik.</p>

en: <strong>Note</strong>: These settings apply to all posts and pages.
da_DK: <strong>Bemærk</strong>: Disse indstillinger gør sig gældende for alle indlæg og sider.

en: <strong>UPDATE UNAVAILABLE!</strong>
da_DK: <strong>OPDATERING IKKE TILGÆNGELIG!</strong>

en: A CSS and JavaScript file is dynamically generated and cached each time you create a new layout. Sometimes the cache needs to be refreshed when you migrate your site to another server or update to the latest version. If you are running into any issues, please try clearing the cache by clicking the button below.
da_DK: En CSS- og JavaScript-fil genereres dynamisk og cachelagres, hver gang du opretter et nyt layout. Cachelageret skal til tider opdateres, når du migrerer din website til en anden server eller opdaterer til den seneste version. Hvis der opstår problemer, bedes du prøve at tømme cachelageret ved at klikke på knappen nedenfor.

en: A WYSIWYG text editor.
da_DK: En WYSIWYG-teksteditor.

en: A class that will be applied to this column's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
da_DK: En klasse, som vil blive anvendt på denne kolonnes HTML. Skal begynde med et bogstav, og må kun indeholder bindestreger, understregninger, bogstaver eller tal. Adskil flere klasser med mellemrum.

en: A class that will be applied to this module's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
da_DK: En klasse, som vil blive anvendt på dette moduls HTML. Skal begynde med et bogstav, og må kun indeholder bindestreger, understregninger, bogstaver eller tal. Adskil flere klasser med mellemrum.

en: A class that will be applied to this row's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
da_DK: En klasse, som vil blive anvendt på denne rækkes HTML. Skal begynde med et bogstav, og må kun indeholder bindestreger, understregninger, bogstaver eller tal. Adskil flere klasser med mellemrum.

[ctx: A client account in Campaign Monitor.]
en: Client
da_DK: Klient

en: A comma separated list of tags.
da_DK: En komma separeret list af tags.

en: A divider line to separate content.
da_DK: En delelinje til at adskille indhold.

en: A heading and snippet of text with an optional link, icon and image.
da_DK: En overskrift og et uddrag af en tekst med et valgtfrit link, ikon og billede.

[ctx: A keyboard shortcut with no label given]
en: Untitled Shortcut
da_DK: Unavngivet Genvej

en: A label to identify this slide on the Slides tab of the Content Slider settings.
da_DK: En label til at identificere dette slide i Slides fanen under Indholds-slider indstillingerne.

[ctx: A list of subscribers group from a Mailrelay account.]
en: Group
da_DK: Gruppe

en: A photo that will be displayed if the video fails to load.
da_DK: Et foto, som vil blive vist, hvis videoen ikke kan indlæses.

[ctx: A signup form from your GoDaddy Email Marketing account.]
en: Form
da_DK: Formular

en: A simple call to action button.
da_DK: En simpel klik for handling-knap

en: A simple pricing table generator.
da_DK: En simpel prisskema generator.

en: A unique ID that will be applied to this column's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
da_DK: Et unikt id, som vil blive anvendt på denne kolonnes HTML. Skal begynde med et bogstav, og må kun indeholder bindestreger, understregninger, bogstaver eller tal. Ingen mellemrum.

en: A unique ID that will be applied to this module's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
da_DK: Et unikt id, som vil blive anvendt på dette moduls HTML. Skal begynde med et bogstav, og må kun indeholder bindestreger, understregninger, bogstaver eller tal. Ingen mellemrum.

en: A unique ID that will be applied to this row's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
da_DK: Et unikt id, som vil blive anvendt på denne rækkes HTML. Skal begynde med et bogstav, og må kun indeholder bindestreger, understregninger, bogstaver eller tal. Ingen mellemrum.

en: A very simple contact form.
da_DK: En meget simpel kontaktformular

en: A video from Youtube or Vimeo to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
da_DK: En video fra YouTube eller Vimeo som bruges som baggrund for denne række. De fleste moderne browsere understøtter dette format.

en: A video in the MP4 format to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
da_DK: En video i MP4-formatet til brug som baggrunden på denne række. Det fleste moderne browsere understøtter dette format.

en: A video in the MP4 format. Most modern browsers support this format.
da_DK: En video i MP4-formatet. Det fleste moderne browsere understøtter dette format.

en: A video in the MP4 to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
da_DK: En video i MP4 format som bruges som baggrund på denne række. De fleste moderne browsere understøtter dette format.

en: A video in the WebM format to use as fallback. This format is required to support browsers such as FireFox and Opera.
da_DK: En video i WebM-formatet til reservebrug. Dette format kræves for at give support til browsere, såsom FireFox og Opera.

en: A video in the WebM format to use as the background of this row. This format is required to support browsers such as FireFox and Opera.
da_DK: En video i WebM-formatet til brug som baggrunden på denne række. Dette format kræves for at give support til browsere, såsom FireFox og Opera.

en: API Key
da_DK: API-nøgle

en: API Token
da_DK: API-token

en: API URL
da_DK: API-URL

en: API Username
da_DK: API Brugernavn

en: API should be enabled in your Mautic application.
    					Go to Mautic Configuration / API Settings and set `API enabled` to `Yes`, set `Enable HTTP basic auth` to `Yes` . Save changes.
da_DK: API skal være aktiveret i din Mautic applikation
    					Gå til Mautic Konfiguration / API indstillinger og sæt "API Aktiveret" til "Ja", sæt "Aktiver HTTP basal auth" til "Ja". Gem ændringer.

en: Above Bar
da_DK: Over baren

en: Above Content
da_DK: Over Indhold

en: Above Heading
da_DK: Over overskrift

en: Above Text
da_DK: Over tekst

en: Above Title
da_DK: Over Titel

en: Accent Color
da_DK: Accentfarve

en: Accent Text Color
da_DK: Accent tekstfarve

en: Access Key
da_DK: Adgangsnøgle

en: Access Token
da_DK: Adgangs-token

en: Accordion
da_DK: Harmonika

en: Account
da_DK: Brugerkonto

en: Account ID
da_DK: Konto-id

en: Account Name
da_DK: Kontonavn

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: An account with that name already exists.
da_DK: Fejl: Der findes allerede en konto med dette navn.

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing account name.
da_DK: Fejl: Kontonavn mangler.

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Active Color
da_DK: Aktiv Farve

en: Active Icon
da_DK: Aktiv ikon

en: Active!
da_DK: Aktiv!

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Add Account...
da_DK: Tilføj konto...

en: Add Audio Files
da_DK: Tilføj lydfiler

en: Add Content
da_DK: Tilføj indhold

en: Add Icon
da_DK: Tilføj ikon

en: Add Item
da_DK: Tilføj element

en: Add More Content
da_DK: Tilføj mere indhold

en: Add New
da_DK: Tilføj Ny

en: Add Photos
da_DK: Tilføj fotos

en: Add Pricing Box
da_DK: Tilføj prisboks

en: Add Rows
da_DK: Tilføj rækker

en: Add Testimonial
da_DK: Tilføj udtalelse

en: Add a color preset first.
da_DK: Tilføj først en farveforudindstilling.

en: Add multi-column rows, adjust spacing, add backgrounds and more by dragging and dropping row layouts onto the page.
da_DK: Tilføj multikolonne-rækker, juster spatiering, tilføj baggrunde og mere ved at trække og slippe rækkelayouts på siden.

en: Add new builder content using the form below.
da_DK: Tilføj nyt bygger indhold med formularen herunder.

en: Add new content by dragging and dropping modules or widgets into your row layouts or to create a new row layout.
da_DK: Tilføj nyt indhold ved at trække og slippe moduler eller widgets i dine rækkelayouts eller for at oprette et nyt rækkelayout.

en: Add your %1$s on %2$s to spread the love.
da_DK: Tilføj din %1$s på %2$s for at dele kærligheden.

en: Additional modules: Contact Form, Tabs, Slider, Pricing Table, Map, Blog Posts, Subscribe Form, Social Icons, and many more.
da_DK: Yderligere moduler: Kontaktformular, faneblade, glideknap, pristabel, kort, indlæg, abonnementsformular, Ikoner for sociale netværker og meget mere.

en: Address
da_DK: Adresse

en: Adds a simple subscribe form to your layout.
da_DK: Tilføjer en simpel abonnerings formular til dit layout.

en: Admin
da_DK: Administrator

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Advanced Modules
da_DK: Avancerede moduler

en: After Text
da_DK: Efter tekst

en: Align
da_DK: Justering

en: Alignment
da_DK: Justering

en: All
da_DK: Alle

en: All rows will default to this width. You can override this and make a row full width in the settings for each row.
da_DK: Alle rækker vil som standard være denne bredde. Du kan tilsidesætte dette og gøre en række fuld bredde i indstillingerne for hver række.

en: Along with access to our expert support team, the premium versions of Beaver Builder are packed with more features to save you time and make building websites easier!
da_DK: Sammen med adgang til vores ekspert supportteam er premium versioner af Beaver Builder fuldt med funktioner, der vil spare dig tid og gøre det nemmere at bygge websites!

en: Alpha Feedback
da_DK: Alfa Feedback

en: Always
da_DK: Altid

en: Always Visible
da_DK: Altid synlig

en: An animated tesimonials area.
da_DK: Et animeret område med udtalelser.

[ctx: An email campaign from your GetDrip account.]
en: Campaign
da_DK: Kampagne

[ctx: An email campaign from your Ontraport account.]
en: Campaign
da_DK: Kampagne

[ctx: An email list from ActiveCampaign.]
en: List
da_DK: Liste

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: Group
da_DK: Gruppe

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: List
da_DK: Liste

[ctx: An email list from third party provider.]
en: List
da_DK: Liste

en: Animation
da_DK: Animering

en: Animation Delay
da_DK: Animation forsinkelse

en: Animation Speed
da_DK: Animations hastighed

[ctx: Animation style.]
en: Bounce
da_DK: Hop

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Down
da_DK: Hop Ned

[ctx: Animation style.]
en: Bounce In
da_DK: Hop ind

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Left
da_DK: Hop Venstre

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Right
da_DK: Hop Højre

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Up
da_DK: Hop Op

[ctx: Animation style.]
en: Fade
da_DK: Falm

[ctx: Animation style.]
en: Fade Down
da_DK: Falm Ned

[ctx: Animation style.]
en: Fade In
da_DK: Indtoning

[ctx: Animation style.]
en: Fade Left
da_DK: Falm Venstre

[ctx: Animation style.]
en: Fade Right
da_DK: Falm Højre

[ctx: Animation style.]
en: Fade Up
da_DK: Falm Op

[ctx: Animation style.]
en: Fancy
da_DK: Smart

[ctx: Animation style.]
en: Flash
da_DK: Blink

[ctx: Animation style.]
en: Flip Horizontal
da_DK: Flip horisontalt

[ctx: Animation style.]
en: Flip Vertical
da_DK: Flip vertikalt

[ctx: Animation style.]
en: Jack in the Box
da_DK: Spring ud

[ctx: Animation style.]
en: Jello
da_DK: Budding

[ctx: Animation style.]
en: Light Speed
da_DK: Lysest hast

[ctx: Animation style.]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Animation style.]
en: Pulse
da_DK: Pulser

[ctx: Animation style.]
en: Roll In
da_DK: Rul ind

[ctx: Animation style.]
en: Rotate
da_DK: Roter

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Down Left
da_DK: Roter ned til venstre

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Down Right
da_DK: Roter ned til højre

[ctx: Animation style.]
en: Rotate In
da_DK: Roter Ind

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Up Left
da_DK: Roter op til venstre

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Up Right
da_DK: Roter op til højre

[ctx: Animation style.]
en: Rubber Band
da_DK: Elastik

[ctx: Animation style.]
en: Shake
da_DK: Ryst

[ctx: Animation style.]
en: Slide
da_DK: Dias

[ctx: Animation style.]
en: Slide Down
da_DK: Glid ned

[ctx: Animation style.]
en: Slide Left
da_DK: Glid til venstre

[ctx: Animation style.]
en: Slide Right
da_DK: Glid til højre

[ctx: Animation style.]
en: Slide Up
da_DK: Glid op

[ctx: Animation style.]
en: Swing
da_DK: Sving

[ctx: Animation style.]
en: Tada
da_DK: Tadaa!

[ctx: Animation style.]
en: Wobble
da_DK: Vib

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Down
da_DK: Zoom Ned

[ctx: Animation style.]
en: Zoom In
da_DK: Zoom ind

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Left
da_DK: Zoom Venstre

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Right
da_DK: Zoom Højre

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Up
da_DK: Zoom Op

en: App ID
da_DK: App-id

en: App Password
da_DK: App-adgangskode

en: Append New Layout
da_DK: Tilføj nyt layout

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Are you sure you want to remove this account? Other modules that are connected to it will be affected.
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne denne konto? Andre moduler, som er forbundet med den, vil være påvirket.

en: Are you sure?
da_DK: Er du sikker?

en: Arrow Color
da_DK: Pilfarve

en: Arrows
da_DK: Pile

en: Arrows Background Color
da_DK: Pile Baggrundsfarve

en: Arrows Background Style
da_DK: Pile Baggrundsudseende

en: Arrows Color
da_DK: Pile Farve

en: As you add product categories in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. This ID can be found by hovering on the category in the categories area under Products and looking in the URL that is displayed in your browser. The ID will be the only number value in the URL.
da_DK: Efterhånden som du tilføjer produktkategorier under WooCommerce Produkter, vil kategorien blive tildelt et unikt kategori ID. Dette ID kan findes ved at hover over kategorien i området for kategorier under Produkter og kigge på URL'en der vises i din browser. ID'et vil være det eneste sæt tal i URL'en.

en: As you add product categories in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique slug or you can edit and add your own. These slugs can be found in the Categories area under WooCommerce Products. Several can be added here separated by a comma.
da_DK: Efterhånden som du tilføjer produktkategorier under WooCommerce Produkter, vil hver kategori blive tildelt et unikt ID. Dette ID kan findes under Kategorier ved at hover over kategorien og kigge på URL'en der vises i din browser. ID'et vil være det eneste sæt tal i URL'en. Flere ID’er kan tilføjes her separeret af et komma.

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute and you can add several here separated by a comma.
da_DK: Efterhånden som du tilføjer produkter under WooCommerce Produkter, vil hvert produkt blive tildelt et unikt ID. Du kan finde dette unikke produkt ID under Produkter ved at holde musen over produktet. Det unikke ID vil være den første information og du kan tilføje flere ID’er her separeret af et komma.

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute.
da_DK: Efterhånden som du tilføjer varer til WooCommerce Produkter vil hver vare blive tildelt et unikt ID. Du kan finde det unikke produkt ID under Produkter ved at holde musen over varen. Det unikke ID vil være den første attribut.

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Attachment
da_DK: Vedhæftning

en: Audio
da_DK: Lyd

en: Audio File Selected
da_DK: Lydfil valgt

en: Audio Files Selected
da_DK: Lydfiler valgt

en: Audio Type
da_DK: Lydtype

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Authorization Code
da_DK: Autorisationskode

en: Authors
da_DK: Forfattere

en: Auto Play
da_DK: Automatisk afspilning

en: Auto will allow the overlay to fit however long the text content is. 100% will fit the overlay to the top and bottom of the slide.
da_DK: Automatisk vil tillade overlayet at tilpasse sig længden af tekstindholdet. 100% vil tilpasse overlayet til toppen og bunden af slidet.

en: Available Downloads
da_DK: Tilgængelige Downloads

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background Animation
da_DK: Baggrundsanimation

en: Background Color
da_DK: Background color (baggrundsfarve)

en: Background Gradient
da_DK: Gradueret Baggrund

en: Background Hover Color
da_DK: Baggrund hover-farve

en: Background Layout
da_DK: Baggrundslayout

en: Background Overlay
da_DK: Baggrundsoverlejring

en: Background Parallax
da_DK: Parallakse for baggrund

en: Background Photo
da_DK: Baggrundsfoto

en: Background Slideshow
da_DK: Baggrundsdiasshow

en: Background Style
da_DK: Baggrundsudseende

en: Background Video
da_DK: Baggrundsvideo

en: Background Video Code
da_DK: Baggrundsvideo kode

[ctx: Background height.]
en: Auto
da_DK: Automatisk

[ctx: Background repeat.]
en: Horizontal
da_DK: Horisontal

[ctx: Background repeat.]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Background repeat.]
en: Tile
da_DK: Felt

[ctx: Background repeat.]
en: Vertical
da_DK: Vertikal

[ctx: Background scale.]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Background type.]
en: Color
da_DK: Farve

[ctx: Background type.]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Background type.]
en: Parallax
da_DK: Parallakse

[ctx: Background type.]
en: Photo
da_DK: Foto

[ctx: Background type.]
en: Slideshow
da_DK: Diasshow

en: Backgrounds
da_DK: Baggrunde

en: Bar Background Color
da_DK: Bar baggrundsfarve

en: Bar Foreground Color
da_DK: Bar forgrundsfarve

en: Bar Styles
da_DK: Bar stil

en: Bars
da_DK: Barer

en: Bars Counter
da_DK: Bar tæller

en: Basic Modules
da_DK: Basismoduler

en: Be sure to add your license key for access to updates and new features.
da_DK: Sørg for at tilføje din licensnøgle for at få adgang til opdateringer og nye funktioner.

en: Beautiful pre-made layout templates.
da_DK: Smukke layoutskabeloner, som er lavet på forhånd.

en: Beaver Builder caught the following JavaScript error. If Beaver Builder is not functioning as expected the cause is most likely this error. Please help us by disabling all plugins and testing Beaver Builder while reactivating each to determine if the issue is related to a third party plugin.
da_DK: Beaver Builder fangede følgende JavaScript-fejl. Hvis Beaver Builder ikke fungerer som forventet, er årsagen højst sandsynligt denne fejl. Hjælp os ved at deaktivere alle plugins, og teste Beaver Builder mens du genaktivere dem hver især for at fastslå, om problemet er relateret til et plugin-program fra en tredjepart.

en: Beaver Builder may not be functioning correctly as it does not have permission to write files to the WordPress uploads directory on your server. Please update the WordPress uploads directory permissions before continuing or contact your host for assistance.
da_DK: Beaver Builder virker muligvis ikke korrekt da den ikke har skriverettigheder til Wordpress uploads mappen på serveren. opdater venligst rettighederne i Wordpress Uploads mappen inden du forsætter eller kontakt din hostingudbyder for hjælp.

en: Before Text
da_DK: Før tekst

en: Below Bar
da_DK: Under baren

en: Below Heading
da_DK: Under overskrift

en: Below Photo
da_DK: Under foto

en: Below Row
da_DK: Under række

en: Below Text
da_DK: Under tekst

en: Best Selling Products
da_DK: Bedst sælgende produkter

en: Blinds
da_DK: Persienner

en: Blur
da_DK: Slørring

en: Bold
da_DK: Fed

en: Bold Italic
da_DK: Fed kursiv

en: Border
da_DK: Kant

en: Border Color
da_DK: Kant-farve

en: Border Hover Color
da_DK: Rammefarve ved hover

en: Border Size
da_DK: Kant-tykkelse

en: Border Style
da_DK: Kant stil

en: Border Width
da_DK: Rammebredde

[ctx: Border size.]
en: Large
da_DK: Tyk

[ctx: Border size.]
en: Small
da_DK: Lille

[ctx: Border type.]
en: Dashed
da_DK: Stiplet

[ctx: Border type.]
en: Dotted
da_DK: Punkteret

[ctx: Border type.]
en: Double
da_DK: Dobbelt

[ctx: Border type.]
en: Solid
da_DK: Ubrudt

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Bottom Center
da_DK: Bund Centrum

en: Bottom Left
da_DK: Bund Venstre

en: Bottom Right
da_DK: Bund Højre

en: Bottom Shape Layer
da_DK: Bund Figur Lag

en: Box Border
da_DK: Boks kant

en: Box Foreground
da_DK: Boksforgrund

en: Box Shadow
da_DK: Skygge

en: Box Top Margin
da_DK: Boks top margin

en: Boxes
da_DK: Kasser

en: Boxes Grow
da_DK: Voksende kasser

en: Breakpoint
da_DK: Knækpunkt

en: Build your own custom modules.
da_DK: Byg dine egne brugerdefinerede moduler.

en: Builder
da_DK: Opbygger

en: Builder Access
da_DK: Opbygger Adgang

en: Builder Admin
da_DK: Bygger Administration

en: Builder Admin Menu
da_DK: Opbygger Administrator Menu

en: Builder Settings
da_DK: Opbygger Indstillinger

en: Button
da_DK: Knap

en: Button Align
da_DK: Knap justering

en: Button Background
da_DK: Knap baggrund

en: Button Background Animation
da_DK: Knap baggrundsanimation

en: Button Background Color
da_DK: Knap Baggrundsfarve

en: Button Background Hover Color
da_DK: Knap baggrundsfarve ved hover

en: Button Background Style
da_DK: Knap baggrundsudseende

en: Button Border
da_DK: Knap ramme

en: Button Border Hover Color
da_DK: Knap rammefarve ved hover

en: Button Icon
da_DK: Knapikon

en: Button Icon Position
da_DK: Knapikon position

en: Button Icon Visibility
da_DK: Knapikon synlighed

en: Button Link
da_DK: Knaplink

en: Button Padding
da_DK: Knap polstring

en: Button Style
da_DK: Knap stil

en: Button Text
da_DK: Knaptekst

en: Button Text Color
da_DK: Knap tekstfarve

en: Button Text Hover Color
da_DK: Knap tekstfarve ved hover

en: Button Typography
da_DK: Knap typografi

en: Button URL
da_DK: Knap URL

en: Button Width
da_DK: Knap bredde

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: Buy Now
da_DK: Køb Nu

en: CSS Class
da_DK: CSS-klasse

en: CSS Selector
da_DK: CSS-vælger

en: Cache Clearing Tool
da_DK: Cache nulstillingsværktøj

en: Call to Action
da_DK: Klik for handling

[ctx: Call to action.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Cancel
da_DK: Annullere

en: Captcha
da_DK: Captcha (antispam)

en: Caption
da_DK: Tekst

en: Caption Button
da_DK: Billedtekstknap

en: Cart
da_DK: Kurv

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Category Slug
da_DK: Kort-version af URL-adressen

en: Center
da_DK: Centrer

en: Center Bottom
da_DK: Midten bund

en: Center Center
da_DK: Centrum Centrum

en: Center Left
da_DK: Midt Venstre

en: Center Right
da_DK: Midt Højre

en: Center Top
da_DK: Midten Top

en: Change Template
da_DK: Skift skabelon

en: Change Templates
da_DK: Skift skabeloner

en: Change UI Brightness
da_DK: Ændr lysstyrken på brugergrænsefladen

en: Changes being published
da_DK: Ændringer bliver udgivet

en: Check or uncheck modules below to enable or disable them.
da_DK: Afkryds eller fjern afkrydsning fra moduler nedenfor for at aktivere eller deaktivere dem.

en: Checkbox Text
da_DK: Afkrydsningsfelt tekst

en: Checkout
da_DK: Gå til kassen

en: Choose Another Photo
da_DK: Vælg andet foto

en: Choose a Template
da_DK: Vælg en skabelon

en: Choose...
da_DK: Vælg...

en: Choosing no will hide the default theme heading for the "Page" post type. You will also be required to enter some basic CSS for this to work if you choose no.
da_DK: Valg af Nej vil skjule standardtemaoverskriften for "Side" indlægstypen. Du vil også skulle indtaste nogle grundlæggende CSS-oplysninger, for at denne fungerer, hvis du vælger Nej.

en: Choosing yes will expand the first item by default.
da_DK: Vælges "Ja" vil det første punkt være udvidet som standard.

en: Choosing yes will keep only one item open at a time. Choosing no will allow multiple items to be open at the same time.
da_DK: Ved at vælge ja, vil kun et element være åbent af gangen. Ved at vælge nej, tillades flere elementer at være åbne på samme tid.

en: Circle
da_DK: Cirkel

en: Circle Background Color
da_DK: Cirkel baggrundsfarve

en: Circle Bar Styles
da_DK: Cirkel bar styles

en: Circle Counter
da_DK: Cirkel tæller

en: Circle Foreground Color
da_DK: Cirkel forgrunds farve

en: Circle Size
da_DK: Cirkel størrelse

en: Circle Stroke Size
da_DK: Cirkel streg tykkelse

en: Circle Styles
da_DK: Cirkel stil

en: Class
da_DK: Klasse

en: Clear Cache
da_DK: Tøm cache

en: Cleared the page builder cache
da_DK: Nulstillede sidebygger cachen

en: Click Action
da_DK: Klik handling

en: Click Here
da_DK: Klik her

[ctx: Click action type.]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Click action.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Clicking the button below will uninstall the page builder plugin and delete all of the data associated with it. You can uninstall or deactivate the page builder from the plugins page instead if you do not wish to delete the data.
da_DK: Hvis du klikker på knappen nedenfor afinstalleres plugin-programmet Sideopbygning, og alle data, som er knyttet til det, vil blive slettet. Du kan afinstallere eller deaktivere Sideopbygning fra siden med plugins i stedet for, hvis du ikke ønsker at slette dataene.

en: Clip Contents
da_DK: Afskær Indhold

en: Clip Within Container
da_DK: Afskær Indenfor Beholder

en: Close
da_DK: Luk

en: Collage
da_DK: Kollage

en: Collapse Inactive
da_DK: Kollaps inaktiv

en: Colon
da_DK: Kolon

en: Color
da_DK: Farve

en: Color Fill
da_DK: Fyldfarve

en: Color Picker
da_DK: Farvevælger

en: Color Presets
da_DK: Farveforudindstillinger

[ctx: Color.]
en: Dark
da_DK: Mørk

[ctx: Color.]
en: Light
da_DK: Lys

en: Colors
da_DK: Farver

en: Column
da_DK: Kolonne

en: Column Group
da_DK: Kolonnegruppe

en: Column Settings
da_DK: Kolonneindstillinger

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Come by and share a project, ask a question, or just say hi! For news about new features and updates, like our <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook Page</a> or follow us <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">on Twitter</a>.
da_DK: Stop forbi og del et projekt, stil spørgsmål eller bare for at sige hej! Hvis du synes godt om vores <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook-side</a> eller følger os <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">på Twitter</a>, vil du få nyheder om nye funktioner og opdateringer.

en: Come by the Beaver Builder Homepage to learn more about what our premium features can do for you!
da_DK: Stop forbi Beaver Builders hjemmeside for at læse mere om, hvad vores premium funktioner kan hjælpe dig med!

en: Comment Count
da_DK: Antal kommentarer

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Compact
da_DK: Kompakt

en: Company ID
da_DK: Firma ID

en: Concave
da_DK: Konkav

en: Connect
da_DK: Tilslut

[ctx: Connection data such as an API key.]
en: Error: Missing service data.
da_DK: Fejl: Servicedata mangler.

en: Contact Form
da_DK: Kontaktformular

en: Contact Form Submission
da_DK: Kontaktformular indsendelse

en: Contact Support
da_DK: Kontakt support

en: Contact Support URL
da_DK: Kontakt Support URL

[ctx: Contact form field label.]
en: Name
da_DK: Navn

en: Container Element
da_DK: Beholder Element

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Color
da_DK: Indhold Farve

en: Content Layout
da_DK: Indholdslayout

en: Content Length
da_DK: Indholdslængde

en: Content Pages
da_DK: Indholdssider

en: Content Slider
da_DK: Indholds-slider

en: Content Type
da_DK: Indholdstype

en: Content Typography
da_DK: Indhold typografi

en: Content Width
da_DK: Indholdsbredde

[ctx: Content type.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Content:
da_DK: Indhold:

en: Continue Editing
da_DK: Fortsæt Redigering

en: Control Bar
da_DK: Kontrolbar

en: Control Bar Buttons
da_DK: Kontrolbar knapper

en: Control Bar Overlay
da_DK: Kontrolbar overlay

en: Control bar overlay specifies if the control bar buttons you choose overlay your slideshow images or site below the slideshow completely.
da_DK: Kontralbar overlay specificerer, om de kontrolbar-knapper du vælger, ligger som et overlay over dine slideshowbilleder eller om de placeres under slideshow’et.

en: Controls
da_DK: Betjeningstaster

en: Copy this unique URL and send it to support as directed.
da_DK: Kopier denne unikke URL og send den til support som anvist.

en: Countdown
da_DK: Nedtælling

en: Create Gallery
da_DK: Opret galleri

en: Crop
da_DK: Beskær

en: Crop set to no will fit the slideshow images to the height you specify and keep the width proportional, whereas crop set to yes will fit the slideshow images to all sides of the content area while cropping the left and right to fit the height you specify.
da_DK: Er Beskær sat til nej tilpasses slideshowbillederne en højde specificeret af dig og bredden justeres proportionalt med højden. Er Beskær sat til ja tilpasses slideshowbillederne til alle sider af indholdsområdet, samtidig med at venstre og højre side beskæres så det passer til den højde du har specificeret.

en: Current Page
da_DK: Nuværende side

[ctx: Currently editing message]
en: Currently Editing %s
da_DK: Aktiv redigering: %s

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom Query
da_DK: Brugerdefineret forespørgsel

en: Custom URL
da_DK: Brugerdefineret URL

en: Custom Width
da_DK: Brugerdefineret bredde

[ctx: Custom post type label.]
en: Add New
da_DK: Tilføj ny

[ctx: Custom post type label.]
en: All
da_DK: Alle

[ctx: Custom post type label.]
en: Edit
da_DK: Rediger

[ctx: Custom post type label.]
en: New
da_DK: Ny

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found in Trash.
da_DK: Ingen skabeloner fundet i Papirkurven.

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found.
da_DK: Intet fundet.

[ctx: Custom post type label.]
en: Parent:
da_DK: Forældre:

[ctx: Custom post type label.]
en: Search
da_DK: Søg

[ctx: Custom post type label.]
en: Template
da_DK: Skabelon

[ctx: Custom post type label.]
en: Templates
da_DK: Skabeloner

[ctx: Custom post type label.]
en: View
da_DK: Se

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Add New Category
da_DK: Tilføj ny Kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: All Categories
da_DK: Alle Kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Category
da_DK: Kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Edit Category
da_DK: Rediger Kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: New Category Name
da_DK: Ny kategori navn

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category
da_DK: Forældre Kategori

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category:
da_DK: Forældre Kategori:

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Search Categories
da_DK: Søg Kategorier

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Update Category
da_DK: Opdater Kategori

en: Customize Theme
da_DK: Tilpas Tema

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Dashed
da_DK: Stiplet

en: Date
da_DK: dato

en: Date Format
da_DK: Datoformat

en: Date Last Modified
da_DK: Dato sidst ændret

en: Day
da_DK: Dag

[ctx: Day of autoresponder cycle.]
en: Cycle Day
da_DK: Cyklus dag

en: Days
da_DK: Dage

en: Deactivated!
da_DK: Deaktiveret!

en: Debug Mode Disabled
da_DK: Fejlsøgningstilstand deaktiveret

en: Debug Mode Enabled
da_DK: Fejlsøgningstilstand

en: Decoration
da_DK: Dekoration

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Page Heading
da_DK: Standardoverskrift for side

en: Default Row Content Width
da_DK: Standardbredde på rækkeindhold

en: Default Row Width
da_DK: Standardbredde på række

[ctx: Default user template category.]
en: Uncategorized
da_DK: Ikke katogoriseret

en: Delay
da_DK: Forsink

en: Delete Column
da_DK: Slet kolonne

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Deselect All
da_DK: Fjern markering af alle

en: Dev Feedback
da_DK: Udvikler Feedback

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disable All Templates
da_DK: Deaktiver alle skabeloner

en: Disable Debug Mode
da_DK: Deaktiver fejlsøgningstilstand

en: Disable Right-Click
da_DK: Deaktivér højre-klik

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Discard
da_DK: Kassér

en: Discard Changes and Exit
da_DK: Kassér ændringer og afslut

en: Discard changes and exit
da_DK: Kassér ændringer og afslut

en: Display
da_DK: Visning

en: Display a Google map.
da_DK: Vis et Google map.

en: Display a WordPress sidebar that has been registered by the current theme.
da_DK: Vis et WordPress-sidepanel, der er blevet registreret af det aktuelle tema.

en: Display a WordPress widget.
da_DK: Vis en WordPress-widget.

en: Display a carousel of your WordPress posts.
da_DK: Vis en karrusel med dine blog-indlæg.

en: Display a collapsible accordion of items.
da_DK: Vis en sammenklappelig harmonika af elementer.

en: Display a collection of tabbed content.
da_DK: Vis en samling af faneinddelt indhold.

en: Display a grid of your WordPress posts.
da_DK: Vis et gitter af dine blog-indlæg.

en: Display a group of linked Font Awesome icons.
da_DK: Vis en gruppe af forbundne Font Awesome ikoner.

en: Display a heading, subheading and a button.
da_DK: Vis en overskrift, underrubrik og en knap.

en: Display a slider of your WordPress posts.
da_DK: VIs en slider af dine blog-indlæg.

en: Display a title/page heading.
da_DK: Vis en titel/sideoverskrift

en: Display an icon and optional title.
da_DK: Vis et ikon og en valgfri titel.

en: Display multiple photos in a gallery view.
da_DK: Vis flere fotos i en gallerioversigt.

en: Display multiple photos in a slideshow view.
da_DK: Vis flere fotos i en slideshow oversigt.

en: Display products or categories from your WooCommerce store.
da_DK: Vis produkter eller kategorier fra din WooCommerce-shop.

en: Display raw HTML code.
da_DK: Vis rå HTML-kode.

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
da_DK: Viser flere slides med en valgfri overskrift og klik for handling

en: Displays social buttons.
da_DK: Vis social-knapper.

en: Do you really want to delete this column?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne kolonne?

en: Do you really want to delete this item?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette dette element?

en: Do you really want to delete this module?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette dette modul?

en: Do you really want to delete this row?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne række?

en: Do you really want to delete this template?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne skabelon?

en: Do you really want to discard these changes? All of your changes that are not published will be lost.
da_DK: Er du sikker på, at du vil kassere disse ændringer? Alle dine ændringer, som ikke er blevet udgivet, vil gå tabt.

en: Done
da_DK: Udført

en: Dot Color
da_DK: Prikfarve

en: Dots
da_DK: Prikker

en: Dotted
da_DK: Prikket

en: Double
da_DK: Dobbelt

en: Drop a row layout or module to get started!
da_DK: Slip et rækkelayout eller modul for at komme i gang!

en: Drop us a line today for a free quote!
da_DK: Skriv til os for et gratis tilbud!

en: Dropdown Background Color
da_DK: Rullemenu Baggrundsfarve

en: Dropdown Link Padding
da_DK: Rullemenu Link Polstring

en: Dropdown Padding
da_DK: Rullemenu Polstring

en: Dropdown Shadow
da_DK: Rullemenu Skygge

en: Dropdowns
da_DK: Rullemenu

en: Duplicate
da_DK: Duplikat

en: Duplicate Column
da_DK: Dupliker Kolonne

en: Duplicate Layout
da_DK: Dupliker Layout

[ctx: Duplicate page/post action label.]
en: Duplicate Layout
da_DK: Gentag layout

en: Duration
da_DK: Varighed

en: ERROR! We were unable to connect to the update server. If the issue persists, please contact your host and let them know your website cannot connect to updates.wpbeaverbuilder.com.
da_DK: FEJL! vi kunne ikke oprette forbindelse til opdateringsserveren. Hvis denne fejl fortsætter, kontakt da venligst din hostingudbyder og giv dem besked om at din hjemmeside ikke kan oprette forbindelse til updates.wpbeaverbuilder.com.

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Column
da_DK: Rediger kolonne

en: Edit Content
da_DK: Rediger indhold

en: Edit Gallery
da_DK: Rediger galleri

en: Edit Playlist
da_DK: Rediger spilleliste

en: Edited
da_DK: Redigeret

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Email Field
da_DK: E-mail felt

en: Email Field Placeholder
da_DK: Eksempeltekst til Email felt

en: Email Subject
da_DK: Emailemne

en: Embed
da_DK: Indlejr

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable All Templates
da_DK: Aktiver alle skabeloner

en: Enable Audio
da_DK: Aktiver Lyd

en: Enable Contact Support
da_DK: Aktiver Kontakt Support

en: Enable Core Templates Only
da_DK: Aktiver kun kerneskabeloner

en: Enable Debug Mode
da_DK: Aktiver fejlsøgningstilstand

en: Enable Help Button
da_DK: Aktivér hjælpknap

en: Enable Help Tour
da_DK: Aktivér Hjælp Tour

en: Enable Help Video
da_DK: Aktivér Hjælp-video

en: Enable Knowledge Base
da_DK: Aktivér vidensbase

en: Enable Templates
da_DK: Aktiver skabeloner

en: Enable User Templates Only
da_DK: Aktiver kun brugerskabeloner

en: Enable debug mode to generate a unique support url.
da_DK: Aktiver fejlsøgningstilstand for at generere en unik support URL.

en: Enable or disable icon sets using the options below or upload a custom icon set. Instructions on how to generate your own custom icon sets can be read %s.
da_DK: Aktiver eller deaktiver ikon sæt ved at bruge mulighederne nedenfor eller upload et andet ikon sæt. Vejledning i hvordan du genererer dit eget ikon sæt kan læses %s.

en: Enable proxy cache clearing
da_DK: Aktiver proxy cache nulstilling

en: Enable the Cache Clearing Tool
da_DK: Aktiver cache nulstillingsværktøjet

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enabled Modules
da_DK: Aktiverede moduler

en: Enter License Key
da_DK: Indtast licensnøgle

en: Enter a CSS selector for the default page heading to hide it.
da_DK: Indtast en CSS-vælger for standardsideoverskriften for at skule den.

en: Enter a comma separated list of the post types you would like the builder to work with.
da_DK: Indtast en kommasepareret liste med de indlæg, som du ønsker, at byggeprogrammet skal fungere med.

en: Enter a list of %1$s.
da_DK: Angiv en liste af %1$s.

en: Enter a list of authors usernames.
da_DK: Angiv en liste af skribenters brugernavne.

en: Enter a post title to search.
da_DK: Indtast en titel på et indlæg, som skal gennemsøges.

en: Enter the ID of a site on the network whose templates should override core builder templates. Leave this field blank if you do not wish to override core templates.
da_DK: Indtast ID’et af et websted på netværket, hvis skabelon skulle overskrive kerne sidebygger skabeloner. Lad feltet forblive blankt, hvis du ikke ønsker at overskrive kerneskabeloner.

en: Enter your <a%s>license key</a> to enable remote updates and support.
da_DK: Indtast din <a%s>licensnøgle</a> for at aktivere fjernopdateringer og support.

en: Equal Heights
da_DK: Samme højder

en: Equalize Column Heights
da_DK: Udlign kolonnehøjder

en: Equalize Heights
da_DK: Udlign Højder

en: Error! A site with that ID doesn't exist.
da_DK: Fejl! Et websted med dette ID eksisterer ikke.

en: Error! Could not unzip file.
da_DK: Fejl! Kunne ikke udpakke fil.

en: Error! Please enter a date that is in the future.
da_DK: Fejl! Vælg en dato i fremtiden.

en: Error! Please enter a number for the site ID.
da_DK: Fejl! Venligst indtast et nummer for websted ID'et

en: Error! Please enter a valid day.
da_DK: Fejl! Indtast en gyldig dag.

en: Error! Please enter a valid month.
da_DK: Fejl! Indtast en gyldig måned.

en: Error! Please enter a valid year.
da_DK: Fejl! Indtast et gyldigt år.

en: Error! Please enter an iframe for the video embed code.
da_DK: Fejl! Venligst indsæt en iframe til videoens indlejringskode.

en: Error! Please upload an icon set from either Icomoon or Fontello.
da_DK: Fejl! Upload et ikonsæt enten fra Icomoon eller Fontello.

en: Error! When downloading from Icomoon, be sure to click the Download Font button and not Generate SVG.
da_DK: Fejl! Når du downloader fra Icomoon skal du huske at klikke "Download Font" knappen og ikke "Generer SVG".

en: Error! You must have at least one feature of the help button enabled.
da_DK: Fejl! Du skal have mindst en af hjælpknappens funktioner aktiveret.

en: Error! You must have at least one icon set enabled.
da_DK: Fejl! Du skal mindst have ét ikonsæt aktiveret.

en: Error! You must have at least one module enabled.
da_DK: Fejl! Du skal have mindst ét modul aktiveret.

en: Error: Could not connect to Campayn. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke etablere forbindelse til Campayn. %s

en: Error: Could not connect to Constant Contact. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke etablere forbindelse til Constant Contact. %s

en: Error: Could not connect to Enormail. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke oprette forbindelse med Enormail. %s

en: Error: Could not connect to MailerLite. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke oprette forbindelse til MailerLite. %s

en: Error: Could not connect to Mailrelay. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke etablere forbindelse til Mailrelay. %s

en: Error: Could not connect to Mautic. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke oprette forbindelse til Mautic. %s

en: Error: Could not connect to SendinBlue. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke etablere forbindelse til SendinBlue. %s

en: Error: Could not connect to Sendy. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke etablere forbindelse til Sendy. %s

en: Error: Could not connect to iContact Pro. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke oprette forbindelse til iContact Pro. %s

en: Error: Could not connect to iContact. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke etablere forbindelse til iContact. %s

en: Error: Could not subscribe to SendinBlue. %s
da_DK: Fejl: Kunne ikke abonnere på SendinBlue. %s

en: Error: Invalid API data.
da_DK: Fejl: Ugyldige API-data.

en: Error: Please check your API URL and API key.
da_DK: Fejl: Kontrollér din API-URL og API-nøgle.

en: Error: Please check your API credentials.
da_DK: Fejl: Tjek venligst dine API legitimationsoplysninger.

en: Error: Please check your API key.
da_DK: Fejl: Kontrollér din API-nøgle.

en: Error: Please check your API key. %s
da_DK: Fejl: Kontrollér din API-nøgle. %s

en: Error: Please check your API token. %s
da_DK: Fejl: Kontrollér din API-token. %s

en: Error: Please check your API token. Code: %s
da_DK: Fejl: Tjek venligst din API token. Kode: %s

en: Error: Please check your Account ID. %s
da_DK: Fejl: Kontrollér dit Konto-id. %s

en: Error: Please enter a valid Authorization Code.
da_DK: Fejl: Indtast en gyldig godkendelseskode.

en: Error: You must provide a Host.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en vært.

en: Error: You must provide a app ID.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse et app-id.

en: Error: You must provide a app password.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en app-adgangskode.

en: Error: You must provide a company ID.
da_DK: Fejl: Du skal angive et firma ID.

en: Error: You must provide a list ID.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse et liste-id.

en: Error: You must provide a profile ID.
da_DK: Fejl: Du skal angive et profil ID.

en: Error: You must provide a username.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse et brugernavn.

en: Error: You must provide an API URL.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en API-URL.

en: Error: You must provide an API key.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en API-nøgle.

en: Error: You must provide an API token.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en API-token.

en: Error: You must provide an API username.
da_DK: Fejl: Du skal angive et API brugernavn.

en: Error: You must provide an APP ID.
da_DK: Fejl: Du skal indtaste et APP ID.

en: Error: You must provide an Access Key.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en Adgangsnøgle.

en: Error: You must provide an Account ID.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse et Konto-id.

en: Error: You must provide an Authorization Code.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en godkendelseskode.

en: Error: You must provide an access token.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en adgangs-token.

en: Error: You must provide an app ID.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse et app-id.

en: Error: You must provide an app password.
da_DK: Fejl: Du skal angive en app adgangskode.

en: Error: You must provide an email address.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse en e-mailadresse.

en: Error: You must provide your Mautic app user password.
da_DK: Fejl: Du skal indtaste din Mautic app adgangskode.

en: Error: You must provide your Mautic app username.
da_DK: Fejl: Du skal indtaste dit Mautic app brugernavn.

en: Error: You must provide your Mautic installation URL.
da_DK: Fejl: Du skal indtaste din Mautic installations URL.

en: Error: You must provide your Sendy installation URL.
da_DK: Fejl: Du skal oplyse din Sendy installations-URL.

en: Example: page, post, product
da_DK: F.eks.: side, indlæg, produkt

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Exclude Current Post
da_DK: Ekskluder Nuværende Indlæg

en: Exclude the current post from the query.
da_DK: Ekskluder det aktuelle indlæg fra forespørgslen.

en: Exit
da_DK: Forlad

en: Expand First Item
da_DK: Udvid første punkt

en: Expanded
da_DK: Udvidet

en: Expert support from our world-class support team.
da_DK: Ekspert support fra vores supportteam i verdensklasse.

en: Export All
da_DK: Eksporter Alle

en: Export Selected
da_DK: Eksporter Valgte

en: Export Template Data
da_DK: Eksporter Skabelondata

en: Extra-Bold
da_DK: Ekstra fed

en: Extra-Bold Italic
da_DK: Ekstra fed kursiv

en: Extra-Light
da_DK: Ekstra-tynd

en: Extra-Light Italic
da_DK: Ekstra-tynd kursiv

en: Facebook Button
da_DK: Facebook-knap

en: Fade
da_DK: Ton ud

en: Fade In On Hover
da_DK: Ton ind ved hover

en: Fallback Photo
da_DK: Reservefoto

en: Family
da_DK: Familie

en: Fast
da_DK: Hurtig

en: Feature
da_DK: Egenskab

en: Featured Image
da_DK: Fremhævet billede

en: Featured Products
da_DK: Fremhævede produkter

en: Features Min Height
da_DK: Egenskab minimum højde

en: Feed URL
da_DK: Feed-URL

en: Field Loading...
da_DK: Felt indlæser...

[ctx: Field name to add.]
en: Add %s
da_DK: Tilføj %s

en: Fields
da_DK: Felter

en: Fill
da_DK: Fyld

en: Filter
da_DK: Sorter

[ctx: First and last name.]
en: Name
da_DK: Navn

en: Fit
da_DK: Tilpas

en: Fix Errors
da_DK: Ret Fejl

en: Fixed
da_DK: Fast

en: Fixed Width
da_DK: Fast bredde

en: Flat
da_DK: Flad

en: Flyout Overlay
da_DK: Skuffe ovenpå

en: Flyout Position
da_DK: Skuffe position

en: Flyout Push
da_DK: Skuffe skub

en: Flyout Push with Opacity
da_DK: Skuffe skub med gennemsigtighed

en: Font
da_DK: Skrifttype

en: For example, if your number is 10%, your suffix would be "%".
da_DK: Eksempelvis, hvis dit tal er 10%, så er endelsen "%".

en: For example, if your number is US$ 10, your prefix would be "US$ ".
da_DK: Eksempelvis, hvis dit tal er US$ 10, så er dit pre-fix "US$ ".

en: For more time-saving features and access to our expert support team, <a href="%s" target="_blank">upgrade today</a>.
da_DK: <a href="%s" target="_blank">Opgrader i dag</a> for at få yderligere tidsbesparende funktioner og adgang til vores ekspert supportteam.

en: For multiple tags, separate with comma.
da_DK: Hvis du har flere tags, skal de adskilles med komma.

en: For that, check our <a href="%1$s" target="_blank">Knowledge Base</a> or try searching <a href="%2$s" target="_blank">the Beaver Builders Facebook group</a>.
da_DK: Tjek derfor vores <a href="%1$s" target="_blank">Vidensbase</a> eller prøv at søge i <a href="%2$s" target="_blank">Beaver Builders Facebook gruppen</a>.

en: Form
da_DK: Formular

en: Found in your MailerLite account under Integrations > Developer API.
da_DK: Kan findes i din MailerLite konto under "Integrationer > Udvikler API".

en: Found in your Sendy application under Settings.
da_DK: Kan findes i din Sendy-applikation under Indstillinger.

en: Full Height
da_DK: Fuld højde

en: Full Size
da_DK: Fuld størrelse

en: Full Text
da_DK: Fuld tekst

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Full height rows fill the height of the browser window. Minimum height rows are no taller than the value entered.
da_DK: Rækker i fuld højde fylder højden på browserens vindue. Rækker med minimum højde bliver ikke højere end den indtastede værdi.

en: Full width content spans the width of the page from edge to edge. Fixed content is no wider than the Row Max Width set in the Global Settings.
da_DK: Indhold med fuld bredde strækker sig sidens fulde bredde fra kant til kant. Fast indhold er ikke breddere end Maks. rækkebredde, som angivet i Globale indstillinger.

en: Full width rows span the width of the page from edge to edge. Fixed rows are no wider than the Row Max Width set in the Global Settings.
da_DK: Rækker med fuld bredde strækker sig sidens fulde bredde fra kant til kant. Faste rækker er ikke breddere end Maks. rækkebredde, som angivet i Globale indstillinger.

en: Fullscreen Button
da_DK: Fuldskærm knap

en: Gallery
da_DK: Galleri

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Enable auto spacing for responsive layouts?"]
en: Enable Auto Spacing
da_DK: Aktivér automatisk spatiering

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
da_DK: Aktiveret

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
da_DK: Vis

[ctx: Generic add button label for adding new content.]
en: Add
da_DK: Tilføj

en: Get Help
da_DK: Få hjælp

en: Get More Features
da_DK: Få flere funktioner

en: Get Started
da_DK: Kom godt i gang

en: Get more time-saving features, modules, and expert support.
da_DK: Få flere tidsbesparende funktioner, moduler og support fra eksperter.

en: Get started by choosing a layout template to customize, or build a page from scratch by selecting the blank layout template.
da_DK: Kom i gang ved at vælge en layoutskabelon til brugerdefinering, eller byg en side fra bunden af ved at vælge en tom layoutskabelon.

en: Getting Started - Building your first page.
da_DK: Kom godt i gang – Bygning af din første side.

en: Getting Started Video
da_DK: Kom godt i gang-video

en: Global Rows and Modules Editing
da_DK: Redigering af Globale Rækker og Moduler

en: Global Settings
da_DK: Globale indstillinger

en: Global rows, cols and modules can be added to multiple pages and edited in one place.
da_DK: Globale skabeloner kan tilføjes til flere sider og redigeres fra ét sted.

en: Google Plus Button
da_DK: Google Plus-knap

en: Gradient Fill
da_DK: Gradueret Fyldfarve

en: Grid
da_DK: Gitter

en: Group
da_DK: Grupper

en: HTML Tag
da_DK: HTML-tag

en: Hamburger Icon
da_DK: Hamburger-ikon

en: Heading
da_DK: Overskrift

en: Heading Color
da_DK: Overskriftsfarve

en: Heading Size
da_DK: Overskriftsstørrelse

en: Heading Tag
da_DK: Overskrifts tag

en: Heading Typography
da_DK: Overskrift typografi

en: Height
da_DK: Højde

en: Help
da_DK: Hjælp

en: Help Button
da_DK: Hjælpknap

en: Help Button Settings
da_DK: Hjælpknap-indstillinger

en: Help Tour
da_DK: Hjælp Tour

en: Help Video
da_DK: Hjælp-video

en: Help Video Embed Code
da_DK: Hjælp-video indlejringskode

en: Helpful Tools
da_DK: Nyttige værktøjer

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Highlight
da_DK: Fremhæv

en: Horizontal
da_DK: Vandret

en: Horizontal Orientation
da_DK: Horisontal orientering

en: Horizontal Padding
da_DK: Vandret padding

en: Host
da_DK: Vært

en: Hour
da_DK: Time

en: Hours
da_DK: Timer

en: Hover Color
da_DK: Hover-farve

en: Hover Transition
da_DK: Hover-overgang

[ctx: How many posts to skip.]
en: Offset
da_DK: Forskydning

en: I Accept the Terms and Conditions
da_DK: Jeg accepterer Vilkårene og Betingelserne

en: ID
da_DK: id

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Icon Colors
da_DK: Ikonfarver

en: Icon Group
da_DK: Ikongruppe

en: Icon Position
da_DK: Ikonposition

en: Icon Settings
da_DK: Ikonindstillinger

en: Icon Structure
da_DK: Ikon struktur

en: Icon Visibility
da_DK: Ikon synlighed

en: Icons
da_DK: Ikoner

en: Icons for the main site must be managed in the network admin.
da_DK: Ikoner for hovedsiden skal adminstreres under netværksadmin.

en: If enabled we will send anonymous usage stats to help improve the plugin.
da_DK: Aktivering vil sende anonym forbrugsdata som hjælper med at forbedre pluginet.

en: If you can't find an answer, consider upgrading to a premium version of Beaver Builder. Our expert support team is waiting to answer your questions and help you build your website. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
da_DK: Hvis du ikke kan finde et svar, kan du overveje at opgradere til en premium version af Beaver Builder. Vores ekspert supportteam står parat til at besvare dine spørgsmål og hjælpe dig med at bygge din website. <a href="%s" target="_blank">Lær mere</a>.

en: If you can't find an answer, feel free to <a href="%s" target="_blank">send us a message with your question.</a>
da_DK: Hvis du ikke kan finde svar så <a href="%s" target="_blank">send og venligst dit spørgsmål</a>.

en: If you need to export templates for import into another site, please use the exporter at <a href="%s">Tools > Export</a>.
da_DK: Har du brug for at eksportere skabeloner til import til en anden side, brug venligst da eksporteringsværktøjet på <a href="%s">Værktøjer > Eksport</a>.

en: If you want to show this field, please provide valid Site and Secret Keys.
da_DK: Hvis du vil vise dette felt skal du angive en gyldig "Site" og "Secret Keys".

en: If your overall theme/images are lighter in color, light will display buttons in a darker color scheme and vice versa for dark.
da_DK: Hvis dit overordnede tema/dine billeder er lyse, vil lys vise knapper i et mørkere farveskema og omvendt for mørk.

en: Image
da_DK: Billede

en: Image Position
da_DK: Billed Position

en: Image Size
da_DK: Billedstørrelse

en: Image Spacing
da_DK: Billedafstand

en: Image Type
da_DK: Billedtype

en: Image Width
da_DK: Billedbredde

[ctx: Image size.]
en: Full Size
da_DK: Fuld størrelse

[ctx: Image size.]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Image size.]
en: Thumbnail
da_DK: Miniaturebilleder

[ctx: Image type.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
da_DK: Importér <strong>indlæg, sider, kommentarer, brugerdefinerede felter, kategorier og tags</strong> fra en WordPress-eksportfil.

en: Insert
da_DK: Sæt ind

en: Inside Bar
da_DK: Inden i baren

en: Install Error! We detected that Beaver Builder appears to be installed in a folder called <kbd>%s</kbd>.<br />For automatic updates to work the plugin must be installed in the folder <kbd>bb-plugin</kbd>.
da_DK: Installationsfejl! Det lader til at Beaver Builder er installeret i en mappe ved navn <kbd>%s</kbd>.<br />Pluginet skal installeres i mappen <kbd>bb-plugin</kbd> hvis det skal opdateres automatisk.

en: Installation URL
da_DK: Installations-URL

en: Invisible
da_DK: Usynlig

en: Italic
da_DK: Kursiv

en: Item
da_DK: Element

en: Item Border
da_DK: Element ramme

en: Item Size
da_DK: Element Størrelse

en: Item Spacing
da_DK: Element-spacing

en: Items
da_DK: Elementer

en: Join the Community
da_DK: Deltag i vores community

en: Keep changes drafted and exit
da_DK: Behold udarbejdede ændringer og afslut

en: Keyboard Shortcuts
da_DK: Tastaturgenveje

[ctx: Keyboard action to dismiss the current task or panel]
en: Dismiss Active Panel
da_DK: Luk aktivt panel

[ctx: Keyboard action to open save template form]
en: Save New Template
da_DK: Gem ny skabelon

[ctx: Keyboard action to open the global settings panel]
en: Open Global Settings
da_DK: Åben Globale Indstillinger

[ctx: Keyboard action to open the layout settings panel]
en: Open Layout Settings
da_DK: Åben Layout Indstillinger

[ctx: Keyboard action to open the module search panel]
en: Display Module Search
da_DK: Vis Modul Søgefelt

[ctx: Keyboard action to publish any pending changes]
en: Publish changes without leaving builder
da_DK: Publiser ændringer uden af forlade sidebyggeren

[ctx: Keyboard action to save changes]
en: Save Layout
da_DK: Gem Layout

[ctx: Keyboard action to show modules tab]
en: Open Modules Tab
da_DK: Åben Modul Fane

[ctx: Keyboard action to show rows tab]
en: Open Rows Tab
da_DK: Åben Række Fane

[ctx: Keyboard action to show saved tab]
en: Open Saved Tab
da_DK: Åben "Gemte" Fane

[ctx: Keyboard action to show templates tab]
en: Open Templates Tab
da_DK: Åben Skabelon Fane

[ctx: Keyboard action to switch between light and dark UI brightness]
en: Change UI Brightness
da_DK: Skift lysstyrke på grænseflade

[ctx: Keyboard action to toggle preview mode]
en: Toggle Preview Mode
da_DK: Aktiver Preview tilstand

[ctx: Keyboard action to toggle responsive editing]
en: Toggle Responsive Editing Mode
da_DK: Aktiver responsiv redigeringstilstand

en: Knowledge Base
da_DK: Vidensbase

en: Knowledge Base URL
da_DK: Vidensbase URL

[ctx: Label size.]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Label size.]
en: Small
da_DK: Lille

en: Landing Pages
da_DK: Landingssider

en: Landscape
da_DK: Landskaber

en: Large
da_DK: Stor

en: Large &amp; Medium Devices Only
da_DK: Kun store og mellemstore enheder

en: Large Devices Only
da_DK: Kun store enheder

en: Launch Page Builder
da_DK: Start Sideopbygning

en: Learn More
da_DK: Lær mere

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left & Right Sidebar
da_DK: Venstre og højre sidepanel

en: Left Bottom
da_DK: Venstre bund

en: Left Center
da_DK: Venstre midte

en: Left Content
da_DK: Venstre Indhold

en: Left Sidebar
da_DK: Venstre sidepanel

en: Left To Right
da_DK: Venstre til Højre

en: Left Top
da_DK: Venstre top

en: Left of Heading
da_DK: Til venstre for overskrift

en: Left of Text and Heading
da_DK: Til venstre for tekst og overskrift

en: Let's Get Building!
da_DK: Lad os komme i gang med at bygge!

en: License
da_DK: Licens

en: License key saved!
da_DK: Licensnøgle gemt!

en: Light
da_DK: Lyst

en: Light Italic
da_DK: Let kursiv

en: Lightbox Content
da_DK: Lightbox Indhold

en: Lightbox Photo Size
da_DK: Lightbox Fotostørrelse

en: Line
da_DK: Streg

en: Line Height
da_DK: Liniehøjde

en: Line Through
da_DK: Overskregning

en: Linear
da_DK: Lineær

en: Link Color
da_DK: Link-farve

en: Link Hover Background Color
da_DK: Link baggrundsfarve ved hover

en: Link Hover Color
da_DK: Link-farve, når der peges

en: Link Padding
da_DK: Link Polstring

en: Link Text
da_DK: Link tekst

en: Link Type
da_DK: Linktype

en: Link Typography
da_DK: Link Typografi

[ctx: Link text]
en: here
da_DK: her

[ctx: Link to learn more about premium page builder]
en: Learn More
da_DK: Lær mere

en: Link type applies to how the image should be linked on click. You can choose a specific URL, the individual photo or a separate page with the photo.
da_DK: Linktype gør sig gældende for hvordan billedet skal sammenkædes, når der klikkes. Du kan vælge en specifik URL, det individuelle foto eller en separat side med fotoet.

[ctx: Link type.]
en: None
da_DK: Ingen

en: List
da_DK: Liste

en: List ID
da_DK: Liste-id

en: Load More
da_DK: Indlæs flere

en: Load More Button
da_DK: Indlæs flere Knap

en: Loading...
da_DK: Loader...

en: Locale
da_DK: Lokalisering

en: Locked
da_DK: Låst

en: Logged In User
da_DK: Bruger logget ind

en: Logged Out User
da_DK: Bruger logget ud

en: Loop
da_DK: Gentag

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
da_DK: Grupper

en: Main Query
da_DK: Primær forespørgsel

en: Make this saved row or module global?
da_DK: Lave denne gemte række eller modul globalt?

en: Manage Templates
da_DK: Administrer skabeloner

en: Map
da_DK: Kort

en: Margins
da_DK: Margener

en: Masonry
da_DK: Murværk

en: Mautic Password
da_DK: Mautic Adgangskode

en: Mautic Username
da_DK: Mautic Brugernavn

en: Max Content Width
da_DK: Max. indholdsbredde

en: Max Width
da_DK: Maks. bredde

en: Media
da_DK: Medier

en: Media Library
da_DK: Mediebibliotek

en: Medium &amp; Small Devices Only
da_DK: Kun mellemstore og små enheder

en: Medium Device Breakpoint
da_DK: Brudpunkt på mellemstor enhed

en: Medium Devices Only
da_DK: Kun mellemstore enheder

en: Medium Italic
da_DK: Medium kursiv

en: Menu Alignment
da_DK: Menu-justering

en: Menu Background Color
da_DK: Menu baggrundsfarve

en: Menu Background Color (Mobile)
da_DK: Menu baggrunds farve (Mobil)

en: Menu Button
da_DK: Menuknap

en: Menu Order
da_DK: Menurækkefølge

en: Message
da_DK: Besked

en: Message Sent!
da_DK: Beskeden er sendt!

en: Message failed. Please try again.
da_DK: Beskeden blev ikke sendt. Prøv venligst igen.

[ctx: Message that displays when a panel tab has no view to display]
en: Sorry, no content was found!
da_DK: Beklager, ingen indhold fundet!

[ctx: Message that displays when there are no templates to display]
en: Sorry, no templates were found!
da_DK: Beklager, ingen skabeloner fundet!

en: Meta Key
da_DK: Meta Nøgle

en: Meta Value (Alphabetical)
da_DK: Meta Værdi (Alfabetisk)

en: Meta Value (Numeric)
da_DK: Meta Værdi (Numerisk)

en: Midpoint
da_DK: Spids i midten

en: Minimum Height
da_DK: Minimumhøjde

en: Minute
da_DK: Minut

en: Minutes
da_DK: Minutter

en: Misc
da_DK: Diverse

en: Mobile Photo
da_DK: Mobilfoto

en: Mobile Text Colors
da_DK: Mobil tekstfarve

en: Module
da_DK: Modul

en: Module Saved!
da_DK: Modul gemt!

[ctx: Module settings form tab. Display on mobile devices.]
en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Modules
da_DK: Moduler

en: Modules Used
da_DK: Brugte Moduler

en: Month
da_DK: Måned

en: More
da_DK: Mere

en: More Link
da_DK: Mere link

en: More Link Text
da_DK: Mere link tekst

en: Move
da_DK: Flyt

en: Move Column
da_DK: Flyt Kolonne

en: Move Parent
da_DK: Flyt Forældre

en: Move your mouse over rows, columns or modules to edit and interact with them.
da_DK: Flyt musen over rækker, kolonner eller moduler for at redigere og interagere med dem.

en: Multiple Products
da_DK: Flere produkter

en: My Account
da_DK: Min konto

en: NOTE:
da_DK: BEMÆRK!

en: NOTE: Not all custom post types may be supported.
da_DK: BEMÆRK: Der kan være visse brugerdefinerede indlægstyper, som ikke understøttes.

en: Name
da_DK: Navn

en: Name Field
da_DK: Navnefelt

en: Name Field Placeholder
da_DK: Eksempeltekst til Navne felt

en: Nav Position
da_DK: Menulinjeposition

en: Nav Type
da_DK: Menulinjetype

[ctx: Nav type.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Navigation Arrows
da_DK: Navigationspile

en: Navigational arrows allow the visitor to freely move through the images in your slideshow. These are larger arrows that overlay your slideshow images and are separate from the control bar navigational arrows.
da_DK: Navigationspile tillader besøgende frit at bevæge sig gennem billederne i dit slideshow. Disse er store pile, der ligger som et overlay over dine slideshowbilleder og er separat fra kontrolbarens navigationspile.

en: Need Some Help?
da_DK: Har du brug for hjælp?

en: Never
da_DK: Aldrig

en: New Column
da_DK: Ny kolonne

en: New Row
da_DK: Ny række

en: New Window
da_DK: Nyt vindue

en: Next
da_DK: Næste

en: No
da_DK: Nej

en: No Clip
da_DK: Ingen Afskæring

en: No Columns Found
da_DK: Ingen Kolonner Fundet

en: No Group
da_DK: Ingen gruppe

en: No Layouts Found
da_DK: Ingen Layouts Fundet

en: No Menus Found
da_DK: Ingen menuer fundet

en: No Modules Found
da_DK: Ingen moduler fundet

en: No Notifications.
da_DK: Ingen notifikationer.

en: No Photo
da_DK: Intet foto

en: No Results Message
da_DK: "Ingen resultater" besked

en: No Revisions Found
da_DK: Ingen revisioner fundet

en: No Rows Found
da_DK: Ingen rækker fundet

en: No Thanks
da_DK: Nej tak

en: No Theme Layouts Found
da_DK: Inden Layouts fundet

[ctx: No content panel search results found]
en: No Results Found
da_DK: Ingen resultater fundet

en: No new changes to save
da_DK: Ingen nye ændringer at gemme

en: No results found.
da_DK: Der er ikke fundet resultater.

en: No saved columns found.
da_DK: Ingen gemte kolonner fundet.

en: No saved modules found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen gemte moduler.

en: No saved rows found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen gemte rækker.

en: No settings selected.
da_DK: Ingen instilling valgt

en: No, Thank You
da_DK: Nej, ellers tak

en: None
da_DK: Ingen

en: None Selected
da_DK: Ingen valgt

en: Normal Italic
da_DK: Normal kursiv

en: Not Active!
da_DK: Ikke aktiv!

en: Nothing new to publish
da_DK: Intet nyt at udgive

en: Notification Subject
da_DK: Notifikations Emne

en: Notifications
da_DK: Notifikationer

en: Now that you know the basics, you're ready to start building! If at any time you need help, click the help icon in the upper right corner to access the help menu. Happy building!
da_DK: Nu da du kender grundprincipperne, er du klar til at begynde at bygge! Hvis du får brug for hjælp på noget tidspunkt, klikker du på hjælp-ikonet i det øverste højre hjørne for at få adgang til Hjælp-menuen. Glædelig byggedag!

en: Number
da_DK: Tal

en: Number Background Color
da_DK: Tal baggrundsfarve

en: Number Border Radius
da_DK: Tal kant radius

en: Number Color
da_DK: Tal farve

en: Number Counter
da_DK: Tal tæller

en: Number Position
da_DK: Tal position

en: Number Prefix
da_DK: Tal prefix

en: Number Size
da_DK: Tal størrelse

en: Number Spacing
da_DK: Tal afstand

en: Number Suffix
da_DK: Tal endelse

en: Number Type
da_DK: Tal type

en: Number of Posts
da_DK: Antal indlæg

en: Number of Posts to Move
da_DK: Antal indlæg pr. skift

en: Number of Products
da_DK: Antal produkter

en: Number of seconds to complete the animation.
da_DK: Antal sekunder animationen skal vare

en: Numbers
da_DK: Tal

en: Numbers + Circles
da_DK: Tal + cirkler

en: Numbers and Text
da_DK: Tal og tekst

en: Oblique
da_DK: Skrå

en: Ok, got it!
da_DK: Ok, det er forstået!

en: On Hover
da_DK: Når der peges

en: Once you're finished, click the Done button to publish your changes, save a draft or revert back to the last published state.
da_DK: Når først du er færdig, klikker på knappen Færdig for at udgive dine ændringer, gemme en kladde eller vende tilbage til den sidst udgivne tilstand.

en: One feature per line. HTML is okay.
da_DK: En egenskab pr. linje. HTML er okay.

en: Only Numbers
da_DK: Kun tal

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this column to improve accessibility and machine-readability.
da_DK: Valgfri. Vælg et passende HTML5 element til denne kolonne for at forbedre tilgængelighed og maskinlæsbarhed.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this module to improve accessibility and machine-readability.
da_DK: Valgfri. Vælg et passende HTML5 element til dette modul for at forbedre tilgængelighed og maskinlæsbarhed.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this row to improve accessibility and machine-readability.
da_DK: Valgfri. Vælg et passende HTML5 element til denne række for at forbedre tilgængelighed og maskinlæsbarhed.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this column.
da_DK: Valgfrit. Angiv den <a%s>kapabilitet</a>, som er nødvendig for at brugere kan se denne kolonne.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this module.
da_DK: Valgfrit. Angiv den <a%s>kapabilitet</a>, som er nødvendig for at brugere kan se dette modul.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this row.
da_DK: Valgfrit. Angiv den <a%s>kapabilitet</a>, som er nødvendig for at brugere kan se denne række.

en: Order
da_DK: Rækkefølge

en: Order By
da_DK: Sortér efter

en: Order Tracking
da_DK: Følg din ordre

en: Orientation
da_DK: Orientering

en: Other
da_DK: Andet

en: Overlay
da_DK: Overlejring

en: Overlay Background Color
da_DK: Overlejring Baggrundsfarve

en: Overlay Color
da_DK: Farve på overlejring

en: Overlay Colors
da_DK: Overlejring Farve

en: Overlay Enabled
da_DK: Overlay aktiveret

en: Overlay Gradient
da_DK: Overlejret Gradient

en: Overlay Hide
da_DK: Overlay skjul

en: Overlay Hide Delay
da_DK: Overlay skjul forsinkelse

en: Overlay Text Color
da_DK: Overlejring Tekst Farve

en: Overlay Type
da_DK: Overlejrings Type

en: Overlay hide will hide the control bar after however many seconds you specify below. They will reappear upon mouse over.
da_DK: Overlay skjul vil skjule kontrolbaren efter det antal sekunder du specificerer nedenfor. De vil dukke op igen, når musen holdes over.

en: Overline
da_DK: Streg for oven

en: Override Core Templates
da_DK: Overskriv kerneskabeloner

en: Override network settings?
da_DK: Tilsidesæt netværksindstillinger?

en: Padding
da_DK: Polstring

en: Page Builder activated! <a%s>Click here</a> to enable remote updates.
da_DK: Sideopbygning er aktiveret! <a%s>Klik her</a> for at aktivere fjernopdateringer.

en: Page Builder activated! <a%s>Click here</a> to get started.
da_DK: Sideopbygning er aktiveret! <a%s>Klik her</a> for at komme i gang.

en: Pages → Add New
da_DK: Sider 	 Tilføj ny

en: Pagination
da_DK: Sideinddeling

en: Pagination Style
da_DK: Sidenummererings stil

[ctx: Pagination style.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Parent Category ID
da_DK: Moder-kategori ID

en: Parent Settings
da_DK: Forældreindstillinger

en: Password associated with the username. Make this a Long passPhrase.
da_DK: Mautic tilknyttet dit brugernavn. Lad dette være en land adgangskode.

en: Paste color here...
da_DK: Indsæt farve her...

en: Pause On Hover
da_DK: Sæt på pause ved hover

en: Percent
da_DK: Procent

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Phone Field
da_DK: Telefon-felt

en: Phone Field Placeholder
da_DK: Eksempeltekst til Telefonnummer felt

en: Photo
da_DK: Foto

en: Photo Border
da_DK: Fotoramme

en: Photo Count
da_DK: Foto antal

[ctx: Photo Crop.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Photo File
da_DK: Fotofil

en: Photo Link
da_DK: Fotolink

en: Photo Page
da_DK: Fotoside

en: Photo Selected
da_DK: Foto valgt

en: Photo Size
da_DK: Fotostørrelse

en: Photo Source
da_DK: Fotokilde

en: Photo Spacing
da_DK: Fotospacing

en: Photo Style
da_DK: Fotostil

en: Photo URL
da_DK: Foto-URL

[ctx: Photo size.]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Photo size.]
en: Small
da_DK: Lille

en: Photos
da_DK: Fotos

en: Photos Selected
da_DK: Fotos valgt

en: Pinterest Button
da_DK: Pinterest-knap

en: Play Button
da_DK: Play knap

en: Playback
da_DK: Afspil

en: Please Wait...
da_DK: Vent...

en: Please check the captcha to verify you are not a robot.
da_DK: Tjek venligst din captcha for at verificere at du ikke er en robot.

en: Please connect an account before saving.
da_DK: Tilslut en konto før du gemmer.

en: Please enter a color first.
da_DK: Indtast først en farve.

en: Please enter a message.
da_DK: Indtast venligst en besked

en: Please enter a subject.
da_DK: Indtast venligst et emne.

en: Please enter a valid email address.
da_DK: Indtast venligst en gyldig e-mailadresse.

en: Please enter a valid email.
da_DK: Indtast venligst en gyldig e-mail adresse.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates.
da_DK: Indtast venligst en gyldig nøgle for at aktivere automatisk opdatering.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates. %s
da_DK: Indtast venligst en gyldig nøgle for at aktivere automatisk opdatering. %s

en: Please enter a valid phone number.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt telefonnummer.

en: Please enter at least one tag before saving.
da_DK: Indtast mindst et tag før du gemmer.

en: Please enter your name.
da_DK: Indtast venligst dit navn.

en: Please register keys for your website at the <a%s>Google Admin Console</a>
da_DK: Registrer dine nøgler for dit website i <a%s>Google Admin Console</a>.

en: Please register keys for your website at the <a%s>Google Admin Console</a>.
da_DK: Registrer dine nøgler for dit website i <a%s>Google Admin Console</a>.

en: Please register this website with AWeber to get your Authorization Code. <a%s>Register Now</a>
da_DK: Registrer denne website med AWeber for at få din godkendelseskode. <a%s>Registrer nu</a>

en: Please select a list before saving.
da_DK: Vælg en liste før du gemmer.

en: Please select an account before saving.
da_DK: Vælg en konto før du gemmer.

en: Please select either a background layout or content layout before submitting.
da_DK: Vælg enten et baggrundslayout eller indholdslayout, før du indsender.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin.
da_DK: Abonner for at aktivere automatiske opdateringer for dette plugin-program.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin. %s
da_DK: Abonner venligst for at aktivere automatisk opdatering af dette plugin. %s

en: Please type "uninstall" in the box below to confirm that you really want to uninstall the page builder and all of its data.
da_DK: Indtast "uninstall" i feltet nedenfor for at bekræfte, at du virkelig ønsker at afinstallere Sideopbygning og alle dens data.

en: Plugin Branding
da_DK: Plugin-branding

en: Plugin Icon URL
da_DK: Plugin ikon-URL

en: Plugin Name
da_DK: Plugin Navn

[ctx: Plugin action link label.]
en: Change Log
da_DK: Ændringslog

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
da_DK: Opgrader

[ctx: Plugin setup page: Delete icon set.]
en: Delete
da_DK: Slet

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
da_DK: Alle

en: Plugins Count
da_DK: Antal Plugins

en: Plus sign
da_DK: Plustegn

en: Popularity
da_DK: Popularitet

en: Portrait
da_DK: Portræt

en: Post Alignment
da_DK: Indlægsjustering

en: Post Background Color
da_DK: Indlæg Baggrundsfarve

en: Post Content
da_DK: Indlægsindhold

en: Post Hover Transition
da_DK: Indlægs hover-overgang

en: Post Icon
da_DK: Indlægsikon

en: Post Icon Color
da_DK: Indlægsikonfarve

en: Post Icon Position
da_DK: Indlægsikon position

en: Post Icon Size
da_DK: Indlægs ikonstørrelse

en: Post Info
da_DK: Indlægsinfo

en: Post Info Color
da_DK: Indlæg info farve

en: Post Info Typography
da_DK: Indlægsinfo typografi

en: Post Max Width
da_DK: Indlæg max. bredde

en: Post Padding
da_DK: Indlægspolstring

en: Post Spacing
da_DK: Indlægsspacing

en: Post Terms
da_DK: Indlægstermer

en: Post Type
da_DK: Indlægstype

en: Post Types
da_DK: Indlægstyper

en: Post Width
da_DK: Indlægsbredde

en: Posted in
da_DK: Skrevet i

en: Posts
da_DK: Indlæg

en: Posts Carousel
da_DK: Indlægskarussel

en: Posts Per Page
da_DK: Indlæg pr. side

en: Posts Slider
da_DK: Indlægsslider

en: Premium Features
da_DK: Premium funktioner

en: Price
da_DK: Pris

en: Price Box
da_DK: Prisboks

en: Price Size
da_DK: Prisstørrelse

[ctx: Price features displayed in pricing box.]
en: Features
da_DK: Egenskaber

en: Pricing Box
da_DK: Prisboks

en: Pricing Boxes
da_DK: Prisbokse

en: Pricing Table
da_DK: Prisskema

en: Product Category
da_DK: Produktkategori

en: Product ID
da_DK: Produkt ID

en: Product IDs
da_DK: Produkt ID'er

en: Product Page
da_DK: Produkt Side

en: Products IDs
da_DK: Produkt ID'er

en: Products Source
da_DK: Produktkilde

en: Profile ID
da_DK: Profil ID

en: Publish
da_DK: Udgiv

en: Publish Changes
da_DK: Udgiv ændringer

en: Publish Layout
da_DK: Offentliggør Layout

en: Publish Your Changes
da_DK: Udgiv dine ændringer

en: Publish changes and exit
da_DK: Udgiv ændringer og afslut

en: Publishing Changes
da_DK: Udgiv ændringer

en: Pull images from the WordPress media library or a gallery on your SmugMug site by inserting the RSS feed URL from SmugMug. The RSS feed URL can be accessed by using the get a link function in your SmugMug gallery.
da_DK: Træk billeder fra WordPress-mediebiblioteket eller et galleri på din SmugMug-website ved at indsætte URL'en til din RSS-feed fra SmugMug. Du kan få adgang til URL'en til din RSS-feed ved brug af hent-et-link-funktionen i dit SmugMug-galleri.

en: Radius &amp; Shadow
da_DK: Radius &amp; Skygge

en: Random
da_DK: Tilfældigt

en: Random Bars
da_DK: Vilkårlige bjælker

en: Random Boxes
da_DK: Vilkårlige kasser

en: Randomize Photos
da_DK: Randomiser fotos

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Ready to find out more?
da_DK: Klar til at lære mere?

en: Ready to start building? Add a new page and jump into Beaver Builder by clicking the Page Builder tab shown on the image.
da_DK: Er du parat til komme i gang med at bygge? Tilføj en ny side og spring ud i det med Beaver Builder ved at klikke på fanen Sideopbygning, som vist på billedet.

en: Rebuilt the theme cache
da_DK: Genopbyggede tema cachen

en: Recent Products
da_DK: Seneste produkter

en: Rectangle
da_DK: Rektangel

en: Redirect
da_DK: Omdirigér

en: Regular
da_DK: Almindelig

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove Account
da_DK: Fjern konto

en: Remove Video
da_DK: Fjern Video

en: Render a Countdown module.
da_DK: Viser et nedtællings modul.

en: Render a WordPress audio shortcode.
da_DK: Gengiv en WordPress lyd-shortcode.

en: Render a WordPress or embedable video.
da_DK: Gengiv en WordPress eller video, som kan indlejres.

en: Renders a WordPress menu.
da_DK: Genererer en WordPress menu.

en: Renders an animated number counter.
da_DK: Viser en animeret tal tæller

en: Repeat
da_DK: Gentag

en: Replace
da_DK: Erstat

en: Replace Existing Layout
da_DK: Erstat eksisterende layout

en: Replace Video
da_DK: Erstat video

en: Reset Column Widths
da_DK: Nulstil kolonnebredder

en: Reset Row Width
da_DK: Nulstil rækkebredde

en: Responsive
da_DK: Responsiv

en: Responsive Breakpoint
da_DK: Responsivt Knækpunkt

en: Responsive Editing
da_DK: Responsiv redigering

en: Responsive Layout
da_DK: Reaktionsdygtigt layout

en: Responsive Style
da_DK: Responsiv udseende

en: Responsive Toggle
da_DK: Responsiv aktivering

en: Reversed
da_DK: Omvendt

en: Revisions
da_DK: Revisioner

en: Revisions are disabled for this site. Please contact your host if you aren't sure how to enable revisions.
da_DK: Revisioner er deaktiveret for denne side. Kontakt din hostingudbyder hvis du ikke er sikker på hvordan du aktiverer revisioner.

en: Right
da_DK: Højre

en: Right Bottom
da_DK: Højre bund

en: Right Center
da_DK: Højre midte

en: Right Content
da_DK: Højre Indhold

en: Right Sidebar
da_DK: Højre sidepanel

en: Right To Left
da_DK: Højre til Venstre

en: Right Top
da_DK: Højre top

en: Right of Heading
da_DK: Til højre for overskrift

en: Right of Text and Heading
da_DK: Til højre for tekst og overskrift

en: Rotate
da_DK: Roter

en: Rounded
da_DK: Rundet

en: Row
da_DK: Række

en: Row Actions
da_DK: Rækkehandlinger

en: Row Saved!
da_DK: Række gemt!

en: Row Settings
da_DK: Rækkeindstillinger

en: Rows
da_DK: Rækker

en: Sale Products
da_DK: Tilbudsprodukter

en: Save
da_DK: Gem

en: Save As...
da_DK: Gem som...

en: Save Branding
da_DK: Gem branding

en: Save Cache Clearing Tool Settings
da_DK: Gem indstillinger for cache nulstillingsværktøjer

en: Save Changes and Exit
da_DK: Gem ændringer og afslut

en: Save Column
da_DK: Gem Kolonne

en: Save Core Template
da_DK: Gem kerneskabelon

en: Save Draft
da_DK: Gem Udkast

en: Save Help Button Settings
da_DK: Gem hjælpknap-indstillinger

en: Save Icon Settings
da_DK: Gem ikonindstillinger

en: Save License Key
da_DK: Gem licensnøgle

en: Save Module
da_DK: Gem modul

en: Save Module Settings
da_DK: Gem modulindstillinger

en: Save New Template
da_DK: Gem ny skabelon

en: Save Post Types
da_DK: Gem indlægstyper

en: Save Row
da_DK: Gem række

en: Save Template
da_DK: Gem skabelon

en: Save Template Settings
da_DK: Gem skabelonindstillinger

en: Save User Access Settings
da_DK: Gem Brugeradgangs Indstillinger

en: Save With Errors
da_DK: Gem Med Fejl

en: Save the current layout as a template that can be reused under <strong>Templates &rarr; Saved Templates</strong>.
da_DK: Gem det nuværende layout som en skabelon, som kan genbruges under <strong>Skabeloner &rarr; Gemte Skabeloner</strong>.

en: Save, export, and reuse full-page layouts, rows, and modules.
da_DK: Gem, eksportér og genbrug layouts til hele sider, rækker og moduler.

en: Saved
da_DK: Gemt

en: Saved Columns
da_DK: Gemte Kolonner

en: Saved Module
da_DK: Gemt Modul

en: Saved Modules
da_DK: Gemte moduler

en: Saved Row
da_DK: Gemt Række

en: Saved Rows
da_DK: Gemte rækker

en: Saved Templates
da_DK: Gemte Skabeloner

en: Saving...
da_DK: Gemmer...

en: Scale
da_DK: Skalér

en: Scale Down
da_DK: Nedskalér

en: Scale Up
da_DK: Opskalér

en: Scale X
da_DK: Skaler X

en: Scroll
da_DK: Rul

en: Search Modules
da_DK: Søg efter Moduler

en: Second
da_DK: Sekund

en: Seconds
da_DK: Sekunder

en: Secret Key
da_DK: Secret key

en: Select
da_DK: Vælg

en: Select A Preset
da_DK: Vælg en Forudindstilling

en: Select All
da_DK: Vælg alt

en: Select Audio
da_DK: Vælg lyd

en: Select File
da_DK: Vælg fil

en: Select Icon
da_DK: Vælg ikon

en: Select Photo
da_DK: Vælg foto

en: Select Photos
da_DK: Vælg fotos

en: Select Video
da_DK: Vælg video

en: Select a WordPress menu that you created in the admin under Appearance > Menus.
da_DK: Vælg en af de WordPress-menuer, som du har oprettet under Udseende > Menuer.

en: Select a city
da_DK: Vælg en by

[ctx: Select a form a ActiveCampaign.]
en: Form
da_DK: Formular

[ctx: Select option for showing all icon libraries.]
en: All Libraries
da_DK: Alle biblioteker

en: Select the post types you would like the builder to work with.
da_DK: Vælg de indlægstyper, som du ønsker, at byggeprogrammet skal fungere med.

en: Select...
da_DK: Vælg...

en: Selected
da_DK: Valgt

en: Selection Order
da_DK: Valgt rækkefølge

en: Semi-Bold
da_DK: Semi fed

en: Semi-Bold Italic
da_DK: Semi fed kursiv

en: Send To Email
da_DK: Send til e-mail

en: Send Usage Data
da_DK: Send forbrugsdata

en: Sent!
da_DK: Sendt!

en: Separator Color
da_DK: Separatorfarve

en: Separator Size
da_DK: Separator størrelse

en: Separator Type
da_DK: Separator type

en: Separators
da_DK: Seperatorer

en: Setting this to yes will make all of the columns in this group the same height regardless of how much content is in each of them.
da_DK: Hvis du indstillinger dette til Ja, vil alle kolonner i denne gruppe være den samme højde, uanset hvor meget de indeholder hver især.

en: Settings updated!
da_DK: Indstillinger opdateret!

en: Shape
da_DK: Figur

en: Shape Container
da_DK: Figur beholder

en: Show
da_DK: Vis

en: Show All Categories
da_DK: Vis alle kategorier

en: Show Arrows
da_DK: Vis pile

en: Show Artist Name
da_DK: Vis kunstnernavn

en: Show Caption
da_DK: Vis billedtekst

en: Show Captions
da_DK: Vis billedtekst

en: Show Dots
da_DK: Vis prikker

en: Show Facebook
da_DK: Vis Facebook

en: Show Featured Image?
da_DK: Vis fremhævet billede?

en: Show Google+
da_DK: Vis Google+

en: Show Message
da_DK: Vis besked

en: Show Play/Pause
da_DK: Vis Play/Pause

en: Show Playlist
da_DK: Vis spilleliste

en: Show Saved Column Categories?
da_DK: Vis kategorier for gemte kolonner

en: Show Saved Module Categories?
da_DK: Vis kategorier for gemte moduler?

en: Show Saved Row Categories?
da_DK: Vis Kategorier for gemte rækker?

en: Show Search
da_DK: Vis søgning

en: Show Separators
da_DK: Vis separatorer

en: Show Thumbnail
da_DK: Vis miniature

en: Show Time Separators
da_DK: Vis Tidspunkt separatorer

en: Show Track Numbers
da_DK: Vis numre

en: Show Twitter
da_DK: Vis Twitter

en: Show saved row, column and module categories as sections in the page builder sidebar. A new section will be created for category.
da_DK: Vi gemte rækker, kolonner og modul kategorier som sektioner i sidebygger sidemenuen. En ny sektion vil blive oprettet for hver kategori.

en: Shows the search form if no posts are found.
da_DK: Vis søgeformularen hvis der ikke bliver fundet nogen indlæg.

en: Sidebar
da_DK: Sidebjælke

en: Single Product
da_DK: Enkelt produkt

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Skew X
da_DK: Skævhed X

en: Skew Y
da_DK: Skævhed Y

en: Skin Color
da_DK: Skinfarve

en: Skip this many posts that match the specified criteria.
da_DK: Spring så mange indlæg over, som matcher de angivne kriterier.

en: Slanted Edge
da_DK: Skrå Kant

en: Slide Down
da_DK: Slide ned

en: Slide Horizontal
da_DK: Glid vandret

en: Slide Label
da_DK: Slide label

en: Slide Settings
da_DK: Slide indstillinger

en: Slide Up
da_DK: Slide op

en: Slide Vertical
da_DK: Glid lodret

en: Slider Controls
da_DK: Slider controls

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Slideshow transition.]
en: None
da_DK: Ingen

en: Slow
da_DK: Langsom

en: Small Caps
da_DK: Kapitæler

en: Small Device Breakpoint
da_DK: Brudpunkt på lille enhed

en: Small Devices Only
da_DK: Kun små enheder

en: Social Button
da_DK: Social knap

en: Social Buttons
da_DK: Social-knapper

en: Solid
da_DK: Massiv

en: Something went wrong. Please check your entries and try again.
da_DK: Noget gik galt. Kontrollér venligst dine indtastninger og prøv igen.

en: Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.
da_DK: Beklager, vi kunne ikke finde nogen indlæg. Prøv venligst en anden søgning.

en: Sort By
da_DK: Sortér efter

en: Sort Direction
da_DK: Sorteringsretning

[ctx: Sort by.]
en: Default
da_DK: Standard

en: Source
da_DK: Kilde

en: Speed
da_DK: Hastighed

en: Spots
da_DK: Pletter

en: Spread
da_DK: Spredning

en: Square
da_DK: Firkant

en: Stacked
da_DK: Stablet

en: Stacking Order
da_DK: Stablingsrækkefølge

en: Standard Modules
da_DK: Standard Moduler

en: Start typing...
da_DK: Begynd at taste...

en: Straight
da_DK: LIge

en: Structure
da_DK: Struktur

en: Style
da_DK: Stil

en: Style &amp Spacing
da_DK: Stil &amp Afstand

en: Subject
da_DK: Emne

en: Subject Field
da_DK: Emnefelt

en: Subject Field Placeholder
da_DK: Eksempeltekst til Emne felt

en: Submenu Icon
da_DK: Undermenu ikon

en: Submenu Icon click
da_DK: Undermenu ikon klik

en: Submit changes for review and exit
da_DK: Indsend ændringer til korrektur og afslut

en: Submit for Review
da_DK: Indsend til gennemsyn

en: Subscribe Form
da_DK: Abonnerings formular

en: Subscribe Form Signup
da_DK: Formular til abonnementstilmelding

en: Subscribe Now
da_DK: Abonner nu

en: Subscribe!
da_DK: Abonnér!

en: Success
da_DK: Succes

en: Success Action
da_DK: Succeshandling

en: Success URL
da_DK: Succes URL

en: Sure, I'll help
da_DK: Naturligvis, jeg hjælper gerne

en: Switching to the native WordPress editor will disable your Beaver Builder layout until it is enabled again. Any edits made in the WordPress editor will not be converted to your Page Builded layout. Do you want to continue?
da_DK: Skift til den indbyggede WordPress editor vil deaktivere dit Beaver Builder layout, indtil bliver er aktiveret igen. Eventuelle redigeringer i WordPress-editoren konverteres ikke til dit Sideopbygger layout. Vil du fortsætte?

en: Tabs
da_DK: Faner

en: Take A Tour
da_DK: Tag en Rundvisning

en: Take a Tour
da_DK: Få en rundvisning

en: Target URL
da_DK: Destinations URL

en: Template
da_DK: Skabelon

en: Template Data Exporter
da_DK: Skabelondata eksportering

en: Template Exporter
da_DK: Skabelon eksporteringsværktøj

en: Template Saved!
da_DK: Skabelon gemt!

en: Template Settings
da_DK: Skabelonindstillinger

[ctx: Template name.]
en: Blank
da_DK: Tom

[ctx: Template name.]
en: Name
da_DK: Navn

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Terms
da_DK: Termer

en: Terms Label
da_DK: Term Etiket

en: Terms Separator
da_DK: Term Separator

en: Terms and Conditions Checkbox
da_DK: Afkrydsningsfelt for Vilkår og Betingelser

en: Testimonial
da_DK: Udtalelse

en: Testimonials
da_DK: Udtalelser

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text &amp; Photo
da_DK: Tekst &amp; foto

en: Text &amp; Video
da_DK: Tekst &amp; Video

en: Text After Number
da_DK: Tekst efter tallet

en: Text Background Color
da_DK: Tekst baggrundsfarve

en: Text Background Gradient
da_DK: Tekst baggrundsgradient

en: Text Background Height
da_DK: Tekst baggrundshøjde

en: Text Before Number
da_DK: Tekst foran tallet

en: Text Color
da_DK: Tekstfarver

en: Text Colors
da_DK: Tekstfarve

en: Text Editor
da_DK: Teksteditor

en: Text Hover Color
da_DK: Tekst hover-farve

en: Text Padding
da_DK: Tekstpadding

en: Text Position
da_DK: Tekstposition

en: Text Shadow
da_DK: Tekstskygge

en: Text Size
da_DK: Tekst størrelse

en: Text Spacing
da_DK: Textafstand

en: Text Typography
da_DK: Tekst typografi

en: Text Width
da_DK: Tekstbredde

en: Text to appear above the number. Leave it empty for none.
da_DK: Tekst som skal vises over tallet. Efterlad feltet tomt hvis der intet skal vises.

en: Text to appear after the number. Leave it empty for none.
da_DK: Text som skal vises efter tallet. Efterlad feltet tomt hvis der ikke skal vises noget efter tallet.

en: Thank you for choosing Beaver Builder and welcome to the colony! Find some helpful information below. Also, to the left are the Page Builder settings options.
da_DK: Tak fordi du har valgt Beaver Builder og velkommen til kolonien! Find nogle praktiske oplysningen nedenfor. I den venstre side finder du Sideopbygning-valgmulighederne.

en: Thanks for subscribing! Please check your email for further instructions.
da_DK: Tak for din abonnement tegning! Check venligst din e-mail boks for yderligere instruktioner.

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
da_DK: Tak for din besked. Vi vender tilbage til dig snart.

en: The <strong>Page Builder</strong> plugin requires WordPress version 3.5 or greater. Please update WordPress before activating the plugin.
da_DK: Plugin-programmet <strong>Sideopbygning</strong> kræver WordPress version 3.5 eller nyere. Opdater WordPress før du aktiverer plugin-programmet.

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
da_DK: Beaver Builder Booster plugin-programmet er ikke kompatibel med din vært.

en: The ID of the list you would like users to subscribe to. The ID of a list can be found under "View all lists" in the section named ID.
da_DK: Id'et på den liste, som du ønsker, at brugere skal abonnere på. Du kan finde id'et på en liste under "Vis alle lister" i afsnittet ved navn Id.

en: The Target URL field correlates to the page you would like your social icons to interface with. For example, if you show Facebook, the user will "Like" whatever you put in this field.
da_DK: Destinations URL-feltet angiver hvilken social media side du ønsker at dine sociale ikoner skal henvise til. For eksempel, hvis du viser Facebook, vil brugeren "Synes godt om" hvad end du indsætter i dette felt.

en: The Templates admin menu has been renamed to Builder and split into useful sections for working with templates, rows and modules.
da_DK: Administrationsmenuen Skabeloner er blevet omdøbt til Opbygger og opdelt i nyttige sektioner til at arbejde med skabeloner, rækker og moduler.

en: The Tools button lets you save a template, duplicate a layout, edit the settings for a layout or edit the global settings.
da_DK: Knappen Værktøjer giver dig mulighed for at gemme en skabelon, kopiere et layout, redigere indstillinger for et layout eller redigere de globale indstillinger.

en: The URL where your Mautic application is installed (e.g. http://mautic.mywebsite.com).
da_DK: URL'en hvor din Mautic applikation er installeret (eks. http://mautic.mywebsite.com).

en: The URL where your Sendy application is installed (e.g. http://mywebsite.com/sendy).
da_DK: Den URL, hvor din Sendy-applikation er installeret (f.eks. http://mywebsite.com/sendy).

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
da_DK: Justeringen som gælder for alle elementer inden for callout’et.

en: The browser width at which the layout will adjust for medium devices such as tablets.
da_DK: Den browserbredde, hvorved layoutet vil justere for mellemstore enheder, såsom tablets.

en: The browser width at which the layout will adjust for small devices such as phones.
da_DK: Den browserbredde, hvorved layoutet vil justere for små enheder, såsom telefoner.

en: The builder does not delete the post meta <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> and <code>_fl_builder_enabled</code> in case you want to reinstall it later. If you do, the builder will rebuild all of its data using those meta values.
da_DK: Byggeprogrammet sletter ikke indlægsmetaen <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> og <code>_fl_builder_enabled</code> i tilfælde af, at du vil geninstallere den på et senere tidspunkt. Hvis du gør, vil byggeprogrammet genopbygge alle dens data ved brug af disse metaværdier.

en: The caption pulls from whatever text you put in the caption area in the media manager for each image. The caption is also pulled directly from SmugMug if you have captions set in your gallery.
da_DK: Billedteksten hentes fra den tekst som du indtaster i billedtekstområdet for hvert billede under medieadministratoren. Billedtekst hentes også direkte fra SmugMug, hvis du har billedtekster defineret dit galleri.

en: The color applies to the overlay behind text over the background selections.
da_DK: Farver gælder for overlayet bag teksten henover den valgte baggrund.

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
da_DK: Kontaktformularen vil sende til denne email adresse. Som standard sendes der til administrator emailen.

en: The email address associated with your Mad Mimi account.
da_DK: Den e-mailadresse, som er knyttet til din Mad Mimi-konto.

en: The fastest way to find an answer to a question is to see if someone's already answered it!
da_DK: Den hurtigste måde at finde et svar på et spørgsmål, er at se om der er nogen, som allerede har besvaret det!

[ctx: The first %s stands for custom branded "Page Builder" name. The second %s stands for the post type name.]
en: %1$s is currently active for this %2$s.
da_DK: %1$s er aktiv i øjeblikket for denne %2$s.

en: The following downloads are currently available for remote update with the subscription(s) associated with this license.
da_DK: Følgende downloads er pt. tilgængelige til fjernopdatering med abonnent(er) tilknyttet med denne licens.

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (e.g. demo.ip-zone.com).
da_DK: Den vært du valgte, da du blev skrevet op til din konto. Kontrollér din velkomst-e-mail, hvis du har glemt den. Indtast den uden det indledende http:// (f.eks. demo.ip-zone.com).

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (for example: demo.campayn.com).
da_DK: Den vært du valgte, da du blev skrevet op til din konto. Kontrollér din velkomst-e-mail, hvis du har glemt den. Indtast den uden det indledende http:// (f.eks.: demo.campayn.com).

en: The layout is currently being saved
da_DK: Layoutet er ved at blive gemt

en: The layout is saved
da_DK: Layoutet er gemt

en: The link applies to the entire module. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
da_DK: Linket gælder for hele modulet. Ved at vælge en klik for handling-type nedenfor vil dette link også blive anvendt for teksten eller knappen.

en: The link applies to the entire slide. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
da_DK: Linket gælder for hele slidet. Ved at vælge en klik for handling-type nedenfor vil dette link også blive brugt for teksten eller knappen.

en: The max width that the content area will be within your slides.
da_DK: Den maksimale bredde som indholds-området vil være indenfor dine slides.

en: The order of the columns in this group when they are stacked for small devices.
da_DK: Rækkefølgen på kolonnerne i denne gruppe, når de er stablet for små enheder.

en: The position will move the content layout selections left or right or center of the thumbnail of the slide.
da_DK: Positionen vil flytte de valgte indholdslayouts til venstre, højre eller i midten i forhold til thumbnailen af slidet.

en: The position will move the content layout selections left, right or bottom over the background of the slide.
da_DK: Positionen vil flytte de valgte indholdslayouts til venstre, højre eller i bunden henover baggrunden af slidet.

en: The position will move the content layout selections left, right or center over the background of the slide.
da_DK: Positionen vil flytte de valgte indholdslayouts til venstre, højre eller midt for baggrunden af slidet.

en: The selected roles will be able to access the builder admin menu.
da_DK: De valgte roller vil have adgang til bygger administrationsmenuen.

en: The selected roles will be able to access the template data exporter under Tools > Template Exporter.
da_DK: De valgte roller vil have adgang til skabelon eksporteringsværktøjet under "Værktøjer > Skabelon Eksporter".

en: The selected roles will be able to edit global rows and modules.
da_DK: De valgte roller vil være i stand til at redigere globale rækker og moduler.

en: The selected roles will have access to the builder for editing posts, pages, and CPTs.
da_DK: De valgte roller vil have adgang til opbyggeren til at redigere indlæg, sider og CPTs.

en: The selected roles will have unrestricted access to all editing features within the builder.
da_DK: Den valgte rolle vil have ubegrænset adgang til alle redigeringsmuligheder i opbyggeren.

en: The settings you are currently editing will not be saved if you navigate away from this page.
da_DK: De indstillinger, som du redigerer i øjeblikket, vil ikke blive gemt, hvis du navigerer væk fra denne side.

en: The total number of units for this counter. For example, if the Number is set to 250 and the Total is set to 500, the counter will animate to 50%.
da_DK: Det totale antal enheder for denne tæller. Eksempelvis, hvis tallet sættes til 250 og totalen sættes til 500, så animeres tælleren til 50%.

en: The type of border to use. Double borders must have a height of at least 3px to render properly.
da_DK: Hvilken type kant skal bruges. Dobbelt-kanter skal have en bredde på mindst 3px for at blive vist korrekt.

en: The uploaded file is not a valid %s extension.
da_DK: Den uploadede fil er ikke en gyldig %s type.

en: The username associated with your GoDaddy Email Marketing account.
da_DK: Brugernavnet som er forbundet med din GoDaddy Email Marketing konto.

en: Theme
da_DK: Tema

en: Theme Branding
da_DK: Tema-branding

en: Theme Company Name
da_DK: Tema firmanavn

en: Theme Company URL
da_DK: Tema firma-URL

en: Theme Description
da_DK: Temabeskrivelse

en: Theme Layouts
da_DK: Tema Layouts

en: Theme Name
da_DK: Temanavn

en: Theme Screenshot URL
da_DK: Tema screenshot-URL

en: There was a problem retrieving your lists. Please check your API credentials.
da_DK: Der opstod et problem under hentning af dine lister. Kontrollér din API-legitimationsoplysninger.

en: There was an error connecting to AWeber. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl under tilslutning til AWeber. Prøv igen.

en: There was an error connecting to Infusionsoft. %s
da_DK: Der opstod en fejl under tilslutning til Infusionsoft. %s

en: There was an error connecting to SendinBlue. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl under tilslutning til SendinBlue. Prøv igen.

en: There was an error retrieveing your lists.
da_DK: Der opstod en fejl under hentning af dine lister.

en: There was an error searching contact from Drip. %s
da_DK: Der opstod en fejl under søgning på kontakt fra Drip. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på AWeber. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på AWeber. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to ActiveCampaign. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på ActiveCampaign. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Campaign Monitor.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Campaign Monitor. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Campayn. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Campayn. %s

en: There was an error subscribing to Campayn. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Campayn. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Constant Contact. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Constant Contact. %s

en: There was an error subscribing to Constant Contact. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Constant Contact. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to ConvertKit. Error: %s
da_DK: Der var en fejl ved tilmelding til ConvertKit. Fejl: %s

en: There was an error subscribing to ConvertKit. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på ConvertKit. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Drip. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Drip. %s

en: There was an error subscribing to Drip. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Drip. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Enormail. %s
da_DK: Der skete en fejl under abonneringen til Enormail. %s

en: There was an error subscribing to Enormail. The account is no longer connected.
da_DK: Der skete en fejl under abonneringen af Enormail. Kontoen er ikke længere tilknyttet.

en: There was an error subscribing to GetResponse. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på GetResponse. %s

en: There was an error subscribing to GetResponse. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på GetResponse. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to GoDaddy Email Marketing. The account is no longer connected.
da_DK: Der skete en fejl under oprettelse af forbindelse til GoDaddy Email Marketing. Kontoen er ikke længere tilknyttet.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Hatchbuck.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The API key is invalid.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Hatchbuck. API-nøglen er ugyldig.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Hatchbuck. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Infusionsoft. %s

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Infusionsoft. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Mad Mimi. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Mad Mimi. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to MailChimp. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på MailChimp. %s

en: There was an error subscribing to MailChimp. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på MailChimp. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to MailPoet. %s
da_DK: Der skete en fejl under tilmelding til MailPoet. %s

en: There was an error subscribing to MailerLite. Code: %s
da_DK: Der skete en fejl under tilmelding til MailerLite. Code: %s

en: There was an error subscribing to MailerLite. The account is no longer connected.
da_DK: Der skete en fejl ved abonneringen af MailerLite. Kontoen er ikke længere tilknyttet.

en: There was an error subscribing to Mailrelay. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Mailrelay. %s

en: There was an error subscribing to Mailrelay. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Mailrelay. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Mautic. %s
da_DK: Der skete en fejl under tilmeldingen til Mautic. %s

en: There was an error subscribing to Mautic. The account is no longer connected.
da_DK: Der skete en fejl under tilmeldingen til Mautic. Der er ikke længere oprettet forbindelse til kontoen.

en: There was an error subscribing to Ontraport. Code: %s
da_DK: Der skete en fejl ved abonnering af Ontraport. Kode: %s

en: There was an error subscribing to Ontraport. The account is no longer connected.
da_DK: Der skete en fejl under oprettelse af abonnement til Ontraport. Kontoen er ikke længere tilkoblet.

en: There was an error subscribing to SendinBlue. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på SendinBlue. Prøv igen.

en: There was an error subscribing to SendinBlue. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på SendinBlue. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to Sendy. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Sendy. %s

en: There was an error subscribing to Sendy. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på Sendy. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing to iContact Pro. %s
da_DK: Der skete en fejl under tilmelding til iContact Pro. %s

en: There was an error subscribing to iContact. %s
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på iContact. %s

en: There was an error subscribing to iContact. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering på iContact. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There was an error subscribing. MailPoet is not installed.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering. MailPoet er ikke installeret.

en: There was an error subscribing. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering. Prøv igen.

en: There was an error subscribing. The account is no longer connected.
da_DK: Der opstod en fejl under abonnering. Kontoen er ikke længere forbundet.

en: There's a whole lot more, too! Read about everything else on our <a href="%1$s" target="_blank">update post</a> or <a href="%2$s" target="_blank">change logs</a>.
da_DK: Der er meget mere! Læs om det hele i vores <a href="%1$s" target="_blank">opdateringsindlæg</a> eller vores <a href="%2$s" target="_blank">change log</a>.

en: There's a wonderful community of "Beaver Builders" out there and we'd love it if <em>you</em> joined us!
da_DK: Der er et pragtfuldt community af "Beaver Builders" der ude, og vi vil gerne have <em>dig</em> med!

en: These settings have errors. Please correct them before continuing.
da_DK: Disse indstillinger har fejl. Tilret dem venligst inden du fortsætter.

en: Thin
da_DK: Tynd

en: Thin Italic
da_DK: Tynd kursiv

[ctx: Third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing service type.
da_DK: Fejl: Servicetypen mangler.

en: This allows you to add content over or in addition to the background selection above. The location of the content layout can be selected in the style tab.
da_DK: Dette tillader dig at tilføje indhold henover eller udover den baggrund du har valgt ovenfor. Placeringen af indholdslayoutet kan vælges under Stil fanen.

en: This applies to all sites on the network.
da_DK: Dette gør sig gældende for alle websites på netværket.

en: This code has errors. We recommend you fix them before saving.
da_DK: Denne kode har fejl. Vi anbefaler at du retter dem inden du gemmer.

en: This column has visibility rules.
da_DK: Denne kolonne har synlighedsregeler

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
da_DK: Dette ser ikke ud til at være en WXR-fil, WXR-versionsnummer mangler/er ugyldigt

en: This field is required.
da_DK: Dette felt er påkrævet.

en: This layout has unpublished changes
da_DK: Dette layout har ikke upublicerede ændringer

en: This layout has unpublished changes. If you discard this draft all of your previously unpublished changes will be lost.
da_DK: Dette layout har ændringer som ikke er udgivet. Hvis du Kassérer dette udkast vil alle dine upublicerede ændringer gå tabt.

en: This module has visibility rules.
da_DK: Dette modul har synlighedsregler

en: This only applies to this site. Please visit the Network Admin Settings to clear the cache for all sites on the network.
da_DK: Dette gør sig kun gældende for denne website. Gå til Indstillinger for netværksadministration for at rydde cachelageret for alle websites på netværket.

en: This row has visibility rules.
da_DK: Denne række har synlighedsregeler

en: This setting is for the entire background of your slide.
da_DK: Denne indstilling er for hele baggrunden af dit slide.

en: This setting is the minimum height of the content slider. Content will expand the height automatically.
da_DK: Denne indstilling er minimumhøjden for indholds-slideren. Indholdet vil automatisk udvide højden.

en: This setting is the minimum height of the post slider. Content will expand the height automatically.
da_DK: Denne indstilling er minimumhøjden for indlægsslideren. Indholdet vil automatisk udvide højden.

en: This should match the cycle day settings for the selected list's Autoresponder.
da_DK: Dette bør matche Cyklus dag indstillingen for den valgte listes Autoresponder.

en: This tool applies to caches created by the following:
da_DK: Dette værktøj er gældende for caches oprettet af følgende:

en: This tool exports a special data file that can be used by developers to include templates within their themes and plugins.
da_DK: Dette værktøj eksporterer en speciel datafil som kan bruges af udviklere til inkludering af skabeloner i deres temaer eller plugins.

en: This version of the <strong>Page Builder</strong> plugin is not compatible with WordPress Multisite. <a%s>Please upgrade</a> to the Multisite version of this plugin.
da_DK: Denne version af plugin-programmet <strong>Sideopbygning</strong> er ikke kompatibel med WordPress Multisite. <a%s>Opgrader</a> til Multisite-versionen af dette plugin-program.

en: Thumbnail
da_DK: Miniaturebilleder

en: Thumbs Button
da_DK: Thumbsknap

en: Thumbs Size
da_DK: Thumbs størrelse

en: Time
da_DK: Tid

en: Time Zone
da_DK: Tidszone

en: Title
da_DK: Titel

en: Title Color
da_DK: Titel Farve

en: Title Size
da_DK: Titelstørrelse

en: Title Typography
da_DK: Titel typografi

en: Title:
da_DK: Titel:

en: Toggle Main Menu
da_DK: Aktiver Hovedmenu

en: Tools
da_DK: Værktøjer

en: Top Center
da_DK: Top Midte

en: Top Left
da_DK: Top Venstre

en: Top Rated Products
da_DK: Bedst bedømte produkter

en: Top Right
da_DK: Top Højre

en: Top Shape Layer
da_DK: Top Figur Lag

en: Topography
da_DK: Topografi

en: Transform
da_DK: Transformer

en: Transition
da_DK: Overgang

en: Transition Direction
da_DK: Overgangs retning

en: Transition Speed
da_DK: Overgangshastighed

en: Triangle
da_DK: Trekant

en: Twitter Button
da_DK: Twitter-knap

en: Typography
da_DK: Typografi

en: UI theme, pinned settings etc.
da_DK: UI tema, fastgjorte Indstillinger mv.

en: UPDATES UNAVAILABLE! Please subscribe or enter your license key below to enable automatic updates.
da_DK: OPDATERINGER IKKE TILGÆNGELIGE! Abonner eller indtast din licensnøgle nedenfor for at aktivere automatiske opdateringer.

en: UPDATES UNAVAILABLE! Your subscription is active but this domain has been deactivated. Please reactivate this domain in your account to enable automatic updates.
da_DK: OPDATERINGER IKKE TILGÆNGELIGE! Dit abonnement er aktivt, men dette domæne er blevet deaktiveret. Genaktiver dette domæne i din konto for at aktivere automatiske opdateringer.

en: Ultra-Bold
da_DK: Ultra fed

en: Ultra-Bold Italic
da_DK: Ultra fed kursiv

en: Unable to connect to GoDaddy Email Marketing. Please check your credentials.
da_DK: Kunne ikke oprette forbindelse til GoDaddy Email Marketing. Tjek venligst dine login oplysninger.

en: Unable to connect to Mad Mimi. Please check your credentials.
da_DK: Kan ikke etablere forbindelse til Mad Mimi. Kontrollér din legitimationsoplysninger.

en: Uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

en: Underline
da_DK: Understregning

en: Uninstall
da_DK: Afinstaller

en: Unnamed Menu
da_DK: Unavngivet Menu

en: Unrestricted Editing
da_DK: Ubegrænset Redigering

en: Untitled Preset
da_DK: Unavngivet Forudindstilling

en: Untitled Shape
da_DK: Unavngivet figur

en: Unzip Error: %s
da_DK: Udpakningsfejl: %s

en: Updates &amp; Support Subscription
da_DK: Abonnement på opdateringer og support

en: Upgrade
da_DK: Opgrader

en: Upgrade Today
da_DK: Opgrader Idag

[ctx: Upgrade message that displays in the templates tab in lite installs.]
en: Save and reuse your layouts or kick-start your creativity with dozens of professionally designed templates.
da_DK: Gem og genbrug dine layouts eller kickstart din kreativitet med et hav af professionelt designede skabeloner.

en: Upload Icon Set
da_DK: Upload ikonsæt

en: Upload a photo or display one from the media library.
da_DK: Upload et foto eller vis et fra mediebiblioteket.

en: Use Icon for Posts
da_DK: Brug ikon for indlæg

en: Use Main Photo
da_DK: Bruge primære foto

en: Use Standard Editor
da_DK: Brug Standard Editor

en: Use an easy drag-and-drop builder to edit content on this page.
da_DK: Brug et nemt træk-og-slip byggeprogram til at redigere indhold på denne side.

en: Use either Font Awesome 4 or Font Awesome 5. They are not compatible. Modules already in use will continue to use Font Awesome 4 regardless of your choice here.
da_DK: Brug enten Font Awesome 4 eller Font Awesome 5. De er ikke kompatible. Moduler som allerede bruger Font Awesome 4 vil gøre det fortsat uanset dit valg her.

en: Use the Add Content button to open the content panel and add new row layouts, modules or widgets.
da_DK: Brug knappen Tilføj indhold for at åbne indholdspanelet og tilføje nye rækkelayouts, moduler eller widgets.

en: Use the Templates button to pick a new template or append one to your layout. Appending will insert a new template at the end of your existing page content.
da_DK: Brug knappen Skabeloner til at vælge en ny skabelon eller føje en til dit layout. Tilføjelse vil indsætte en ny skabelon til sidst i dit eksisterende sideindhold.

en: Use the action buttons to perform actions such as moving, editing, duplicating or deleting rows, columns and modules.
da_DK: Brug handlingsknapperne til at udføre handlinger såsom flytning, redigering, kopiering eller sletning af rækker, kolonner og moduler.

en: Use these settings to limit which builder features users can access.
da_DK: Brug disse indstillinger til at opsætte begrænsinger for hvilke funktioner brugere har i byggeren.

en: Use this setting to enable or disable templates in the builder interface.
da_DK: Anvend denne indstilling til at aktivere eller deaktivere skabeloner i siddebygger-interfacet.

en: Use this setting to override core builder templates with your templates.
da_DK: Anvend denne indstilling til at overskrive kerne sidebygger skabeloner med dine skabeloner.

en: Use this to normalize the height of your boxes when they have different numbers of features.
da_DK: Brug dette til at normalisere højden af dine bokse, når du har forskellige antal egenskaber.

en: Used to identify this connection within the accounts list and can be anything you like.
da_DK: Bruges til at identificere denne forbindelse på kontolisten og kan være, hvad du end ønsker.

en: User Access
da_DK: Brugeradgang

en: User Access Settings
da_DK: Indstillinger for Brugeradgang

en: User Capability
da_DK: Brugerkapabilitet

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username from your Mautic application. Make sure it has `Full system access`. Best practice would be to set up a new user for each external site.
da_DK: Brugernavn fra din Mautic applikation. Sikre dig at den har "Fuld systemadgang". Den typiske metode vil være at oprette en ny bruger for hver ekstern side.

en: Validate Type
da_DK: Valider type

en: Validate users with checkbox or in the background.
da_DK: Valider brugere med tjekboks eller i baggrunden.

en: Validate users with checkbox or in the background.<br />Note: Checkbox and Invisible types use seperate API keys.
da_DK: Valider brugere med en tjekboks eller i braggrunden.<br />Bemærk: Tjekboks og Usynlige tekster bruger separate API nøgler.

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
da_DK: sekunder

en: Vertical
da_DK: Lodret

en: Vertical Alignment
da_DK: Lodret Justering

en: Vertical Orientation
da_DK: Vertikal orientering

en: Vertical Padding
da_DK: Lodret padding

en: Video Embed Code
da_DK: Indlejringskode til video

en: Video Type
da_DK: Videotype

[ctx: Video preview/fallback image.]
en: Poster
da_DK: Plakat

en: View
da_DK: Se

en: View Knowledge Base
da_DK: Se Vidensbase

en: View the Knowledge Base
da_DK: Vis Vidensbase

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Visit Account
da_DK: Gå til konto

en: WARNING! You are about to delete a global template that may be linked to other pages. Do you really want to delete this template and unlink it?
da_DK: ADVARSEL! Du er ved at slette en global skabelon, som kan være kædet sammen med andre sider. Er du sikker på, at du vil slette denne skabelon og fjerne sammenkædning til den?

en: Warning! Changing the template will replace your existing layout. Do you really want to do this?
da_DK: Advarsel! Ændring af skabelonen vil erstatte dit eksisterende layout. Er du sikker på, at du vil gøre dette?

en: Watch the Video
da_DK: Se videoen

en: Waves
da_DK: Bølger

en: We take pride in offering outstanding support.
da_DK: Vi er stolte af den fantastiske support, som vi tilbyder.

en: We will never collect any private data such as IP, email addresses or usernames.
da_DK: Vi vil aldrig indsamle nogen privat data, så som IP, email adresser eller brugernavne.

en: Weight
da_DK: Vægt

en: Welcome
da_DK: Velkommen

en: Welcome to Beaver Builder!
da_DK: Velkommen til Beaver Builder!

en: Welcome! It looks like this might be your first time using the builder. Would you like to take a tour?
da_DK: Velkommen! Det ser ud til, at det er første gang du bruger byggeprogrammet. Kunne du tænke dig en rundvisning?

en: What kind of info will we collect?
da_DK: Hvilken slags information indsamler vi?

en: What would you like to do?
da_DK: Hvad ønsker du at foretage dig?

en: What's New in Beaver Builder %s
da_DK: Hvad er nyt i Beaver Builder %s

en: When auto spacing is enabled, the builder will automatically adjust the margins and padding in your layout once the small device breakpoint is reached. Most users will want to leave this enabled.
da_DK: Når automatisk spatiering er aktiveret, vil byggeprogrammet automatisk justere margenerne og polstringen i dit layout, når først brudpunktet nås for en lille enhed. Det er bedst at lade denne være aktiveret for de fleste brugere.

en: Where to display the number in relation to the bar.
da_DK: Hvor tallet skal vises i forhold til baren

en: Which modules are used and how many times.
da_DK: Hvilke moduler er i brug, og hvor ofte.

en: White label the Beaver Builder plugin using the settings below.
da_DK: “White label” sidebygger-plugin’et med indstillingerne herunder.

en: White label the Beaver Builder theme using the settings below.
da_DK: “White label” sidebygger-temaet med indstillingerne herunder.

en: Wide
da_DK: Bred

en: Wide is for 1 column rows, compact is for multi-column rows.
da_DK: Bred er for 1 kolonnerække, kompakt er for multi-kolonnerækker

en: Width
da_DK: Bredde

[ctx: Width.]
en: Auto
da_DK: Automatisk

en: WordPress Admin
da_DK: Wordpress Administration

en: WordPress Widgets
da_DK: WordPress-widgets

en: Would you like to help us improve %s by sending anonymous usage data?
da_DK: Vil du hjælpe os med at forbedre %s ved at sende os anonym forbrugsdata?

en: Y Offset
da_DK: Y Forskydning

en: Year
da_DK: År

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yes Please!
da_DK: Ja tak!

en: You can choose a different photo that the slide will change to on mobile devices or no photo if desired.
da_DK: Du kan vælge et andet foto, som slidet vil skifte til på mobil-devices, eller du kan vælge intet foto, hvis dette ønskes.

en: You can choose the subject of the email. Defaults to Contact Form Submission.
da_DK: Du kan vælge emailens emne. Som standard er dette "Kontaktformular indsendelse".

en: You currently have two versions of Beaver Builder active on this site. Please <a href="%s">deactivate one</a> before continuing.
da_DK: I øjeblikket har du to aktive versioner af Beaver Builder på denne website. <a href="%s">Deaktivér en</a> før du fortsætter.

en: You haven't saved any revisions yet. Each time you publish a new revision will be saved here.
da_DK: Du har ikke gemt nogen revisioner endnu. Hver gang du udgiver en revision vil den blive gemt her.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact Pro to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
da_DK: Du skal <a%1$s>oprette en app</a> i iContact Pro for at få et app ID og en adgangskode. For yderligere vejledning se <a%2$s>iContact dokumentationen</a>.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
da_DK: Du skal <a%1$s>oprette app</a> i iContact for at få et app-id og en adgangskode. Se <a%2$s>iContact-dokumentation</a> for at få fuldstændige instruktioner.

en: You must accept the Terms and Conditions.
da_DK: Du skal acceptere Vilkår og Betingelser.

en: You must register a <a%1$s>Developer Account</a> with Constant Contact to obtain an API key and access token. Please see <a%2$s>Getting an API key</a> for complete instructions.
da_DK: Du skal registrere en <a%1$s>Udviklerkonto</a> med Constant Contact for at få en API-nøgle og adgangstoken. Se <a%2$s>Sådan får du en API-nøgle</a> for at få fuldstændige instruktioner.

en: You submitted an invalid license. Non alphanumeric characters found.
da_DK: Du har indsendt en ugyldig licens. Ikke-alfanumeriske tegn fundet.

en: YouTube or Vimeo
da_DK: YouTube eller Vimeo

en: Your API Token can be found in your Drip account under Settings > My User Settings. Or, you can click this <a%s>direct link</a>.
da_DK: Du kan finde din API-token i din Drip-konto under Indstillinger > Mine brugerindstillinger. Eller du kan klikke på dette <a%s>direkte link</a>.

en: Your API key can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din ActiveCampaign-konto under Mine indstillinger > Udvikler > API.

en: Your API key can be found in your Campaign Monitor account under Account Settings > API Key.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din Campaign Monitor-konto under Mine indstillinger > API-nøgle.

en: Your API key can be found in your Campayn account under Settings > API Key.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din Campayn-konto under Indstillinger > API-nøgle.

en: Your API key can be found in your ConvertKit account under Account > Account Settings > API Key.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din ConvertKit-konto under Konto > Kontoindstillinger > API-nøgle.

en: Your API key can be found in your GetResponse account under My Account > API & OAuth.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din GetResponse-konto under Min konto > GetResponse-API & oAuth.

en: Your API key can be found in your Hatchbuck account under Account Settings > Web API.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din Hatchbuck-konto under Kontoindstillinger > Web-API.

en: Your API key can be found in your Infusionsoft account under Admin > Settings > Application > API > Encrypted Key.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din Infusionsoft-konto under Administration > Indstillinger > Applikation > API > Krypteret nøgle.

en: Your API key can be found in your Mad Mimi account under Account > Settings &amp; Billing > API.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din Mad Mimi-konto under Konto > Indstillinger og fakturering > API.

en: Your API key can be found in your MailChimp account under Account > Extras > API Keys.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din MailChimp-konto under Konto > Ekstra > API-nøgler.

en: Your API key can be found in your Mailrelay account under Menu > Settings > API access.
da_DK: Du kan finde din API-nøgle i din Mailrelay-konto under Menu > Indstillinger > API-adgang.

en: Your API key can be found in your Ontraport account.
da_DK: Din API nøgle kan findes på din Ontraport konto.

en: Your API key from your GoDaddy Email Marketing account.
da_DK: Din API nøgle fra din GoDaddy Email Marketing Konto.

en: Your API url can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
da_DK: Du kan finde din API-URL i din ActiveCampaign-konto under Mine indstillinger > Udvikler > API.

en: Your APP ID can be found in your Ontraport account.
da_DK: Dit APP ID kan findes på din Ontraport konto.

en: Your Access Key can be found in your SendinBlue account under API & Integration > Manager Your Keys > Version 2.0 > Access Key.
da_DK: Du kan finde din Adgangsnøgle i din SendinBlue-konto under API og integration > Administrer dine nøgler > Version 2.0 > Adgangsnøgle.

en: Your Account ID can be found in your Drip account under Settings > Site Setup.
da_DK: Du kan finde dit Konto-id i din Drip-konto under Indstillinger > Konfiguration af website.

en: Your App ID can be found in the URL for your account. For example, if the URL for your account is myaccount.infusionsoft.com, your App ID would be <strong>myaccount</strong>.
da_DK: Du kan finde dit App-id i URL'en til din kontoen. Hvis f.eks. URL'en til din konto er minkonto.infusionsoft.com, er dit App-id <strong>minkonto</strong>.

en: Your Company and Profile ID can also be found in the <a%1$s>iContact Pro API settings</a> under Account Information.
da_DK: Dit Firma og Profil ID kan også findes i <a%1$s>iContact Pro API indstillingerne</a> under konto information.

en: Your Constant Contact API key.
da_DK: Din Constant Contact API-nøgle.

en: Your Constant Contact access token.
da_DK: Din Constant Contact-adgangstoken.

en: Your Message
da_DK: Din besked

en: Your Message Placeholder
da_DK: Eksempeltekst til Din besked

en: Your changes are saved
da_DK: Dine ændringer er gemt

en: Your email
da_DK: Din e-mail

en: Your iContact Pro Company ID.
da_DK: Dit iContact Pro Firma ID.

en: Your iContact Pro Profile ID.
da_DK: Dit iContact Pro Profil ID.

en: Your iContact Pro app ID.
da_DK: Dit iContact Pro app ID.

en: Your iContact Pro app password.
da_DK: Din iContact Pro app adgangskode.

en: Your iContact Pro username.
da_DK: Dit iContact Pro brugernavn.

en: Your iContact app ID.
da_DK: Dit iContact app-id.

en: Your iContact app password.
da_DK: Din iContact app-adgangskode.

en: Your iContact username.
da_DK: Dit iContact-brugernavn.

en: Your message
da_DK: Din besked

en: Your name
da_DK: Dit navn

en: Your phone
da_DK: Din telefon

en: Your reCAPTCHA Site or Secret Key is missing!
da_DK: Din reCAPTCHA side eller "Secret Key" mangler!

en: Youtube Or Vimeo URL
da_DK: YouTube eller Vimeo URL

[ctx: current blog name]
en: Cleared the page builder cache for blog %s
da_DK: Nulstillede sidebygger cachen for bloggen %s

[ctx: current blog name]
en: Rebuilt the theme cache for blog %s
da_DK: Genopbyggede tema cachen for bloggen %s

en: example@mail.com
da_DK: eksempel@mail.dk

en: http://www.example.com
da_DK: http://www.eksempel.dk

[ctx: label for the WordPress Dashboard link]
en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: module
da_DK: modul

en: per Year
da_DK: pr. år

en: reCAPTCHA Error:
da_DK: reCAPTCHA Fejl:

en: reCAPTCHA Field
da_DK: reCAPTCHA Felt
